Malatya'da o proje 5 ay öne çekildi

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, 'Bakanımız müjdeyi vererek çarşı inşaatının bitim süresini 5 ay öne çekti. Biraz daha sabır, inşallah yıl sonu 2025 yılı başında bütün kardeşlerimiz yeni çarşıda anahtarını çevirerek dükkanını açacaktır' dedi.

Malatya'da o proje 5 ay öne çekildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, seçim çalışmalarına STK ve esnaf ziyaretleri ile devam etti.

Malatya'da o proje 5 ay öne çekildi

Malatya Sıla Bilgi, Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Taşkın, daha sonra Malatya Park AVM’de esnaflarıyla bir araya geldi.

Malatya'da o proje 5 ay öne çekildi

6 Şubat depremlerinde büyük yara alan Malatya’nın birlik ve beraberlik ile ayağa kaldırılabileceğini vurgulayan Taşkın,“Biraz daha sabır, inşallah yıl sonu 2025 yılı başında bütün kardeşlerimiz yeni çarşıda anahtarını çevirerek dükkanını açacaktır” ifadelerin kullandı.

Malatya'da o proje 5 ay öne çekildi

Sivil Toplum Kuruluşlarının toplum açısından önemine vurgu Taşkın,  “STK’ların Malatya’mızın kültürel, ekonomik, eğitim ve spor gibi birçok alandaki gelişiminde katkısı göz ardı edilemez. STK’lar milletle devlet arasında köprüdür ” dedi.

Depremlerde büyük yıkım yaşayan Malatya’nın yeniden imarı ve ihyası için sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgiler aktaran Taşkın, kalıcı konutlardaki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde Malatya’ya gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki ile verimli görüşmeler yaptık. Sayın Bakanımız müjdeyi vererek çarşı inşaatının bitim süresini 5 ay öne çekti. Biraz daha sabır, inşallah yılsonu 2025 yılı başında bütün kardeşlerimiz yeni çarşıda anahtarını çevirerek dükkânını açacaktır. Esnaf kardeşlerimizden biraz daha sabır diliyorum” şeklinde konuştu.

Malatya'da o proje 5 ay öne çekildi