Malatya'da o mahalle ihaleye çıkacak!

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Malatya'da yapımı süren çarşı projesini yerinde inceledi. Bulut, Saray Mahallesi'ndeki 1. Etap projesinin ise 10 gün içinde ihaleye çıkacağını belirterek, 'Şehir merkezlerinin ayağa kaldırılması adına büyük bir seferberlik içindeyiz' dedi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Malatya'da o mahalle ihaleye çıkacak!

6 Şubat depremlerinin büyük yıkıma uğrattığı illerin başında gelen Malatya’da incelemelerde bulunan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, asrın felaketinin yıl dönümünde 11 ilde toplamda 46 bin konutun hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Önceki dönem TOKİ Başkanlığını yürüten Fatih Belediye Başkanı Ömer Turan ve yine TOKİ’de başkan yardımcılığı yapan AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er ile birlikte çarşı projesini yerinde inceleyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut, devam eden projeler hakkında konuştu.

Malatya’da kentin değişik noktalarındaki yıkımların tamamlanması ve uzlaşmalarında yapılması ile 18 bine yakın yerinde dönüşüm projesi ile ilgili de çalışmaların tamamlandığını aktaran Bulut, bunun da 1,1-5 ay içerisinde ihale edilebilir durumda olduğunu söyledi.

Saray mahallesinin ilk etabında yer alan Kışla Caddesi’ni de gezen TOKİ Başkanı Bulut, buradaki bası esnafların itirazları ile ilgili de konuşarak, “Ben buradaki hassasiyetinizi anlıyorum. Ankara’ya döndüğümde ilk etapta buraya başlayacağız, Kışla Caddesini sınırın dışına belli bir dönem alabilir miyiz diye ona bakacağım. Yoksa müteahhitle çalışmaların ilk olarak diğer taraftan başlatılması yönünde görüşeceğiz” diye konuştu.