Malatya'da insanlık adına 'Sessiz Yürüyüş'

Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik devam eden saldırılarına tepki gösteren hekimler ve sağlık çalışanları, basın açıklaması yaptı.

Malatya'da insanlık adına 'Sessiz Yürüyüş'

23 Aralık "Dünya Şehit Çocukları Günü" dolayısıyla ve siyonist işgal rejiminin Gazze'de devam ettiği soykırıma tepki göstemek amacıyla Malatya'daki Hekimler ve Sağlık Çalışanları, tarafından başlatılan 'Sessiz Yürüyüş'ün 6'ncısı düzenlendi.

Yürüyüş, Doğa Cadde AVM önünde başlayıp, Malatya Park AVM'de son buldu.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan basın açıklamasını Doktor Fuat Zengin okudu. Zengin, Türkiye'de İstanbul Ankara İzmir başta olmak üzere Edirne'den Kars’a 40'tan fazla şehirde aynı anda Filistinli masumların sesi olmak için, siyonist işgalcilerin katliamını duyurmak ve zulme engel olmak ve haykırmak için meydanlarda olduklarını söyledi.

Siyonist işgalcilerin Gazze ve Batı Şeria'da yaptığı barbarlığa dikkat çeken Zengin, "israil, Gazze’deki bombardımanında Fransız Dışişleri Bakanlığı'nın bir çalışanını öldürdü. Fransa hükümeti veya herhangi bir uluslararası yapıdan hala tek bir açıklama gelmedi. Ayrıca Filistin'in işgal altındaki diğer toprakları olan Batı Şeria ve Kudüs’te de İsrail ve yasadışı Yahudi işgalcilerin saldırılarında 301 Filistinli öldürüldü. İnsanlığın çiğnendiği bu katliamda kimlerin hangi tarafta durduğunu görüyoruz. Mesele kendi çıkarları olunca insanlık ve özgürlük dersi verenler, Gazze’deki vahşeti hangi vicdana sığdırabiliyorlar?" diye sordu.

İşgalcilerin Gazze'de yaptığı zulmü duyuran sosyal medya hesapları ve gazetecilerin hedef alındığını söyleyen Zengin, "İsrailin, Gazze’ye uyguladığı bu soykırımın sesini kısmak için işbirlikçi Yahudi lobisi; Facebook, İnstagram ve diğer sosyal medya ağlarında Gazze’de yaşananları aktaran paylaşımlara erişim kısıtlaması getirdi. Bu zulmü duyuran birçok sosyal medya hesabı haksız yere kapatıldı. Erişim kısıtlamasına gitmeyen Twitter’ı da hedef alan, başta Disney olmak üzere eli kanlı işbirlikçiler, Twitter’a dava açarak bu zulmün duyulmasını engellemeye çalışmaktadır.

"israilin en büyük düşmanı gerçeklerdir"

israilin en büyük düşmanı gerçeklerdir. Gerçeğin temsilcileri basın mensupları ve gazetecilerdir. İsrail onlarca yıldır gazetecileri hedef almaktayken, sadece 7 Ekim’den bu yana Gazze’de 98 gazeteci öldürüldü. Nerede basının özgürlüğü, nerede dokunulmazlık?" şeklinde sordu.

"Dünyada hakim güç olarak görünenlerin samimiyetini işte buradan okuyabilirsiniz. Gazze halkı; hayranlık verici dirayeti, adanmışlığı, sabrı ve cesareti ile dünyanın geri kalanına 'kalp masajı' yapıyor. İnsanlık derin uykusundan uyanıyor!" diyen Zengin daha sonra şunları kaydetti:

"8 milyar insan, bir grup azgın işgalcinin pervasızca sürdürdüğü soykırıma daha fazla seyirci kalamaz! Durumu kritik 5000 yaralının acilen tahliye edilmesi için Refah sınır kapısı derhal açılmalıdır! Refah sınırında utanç tümörleri gibi bekleyen insani yardım tırlarının acilen Gazze içine geçişi sağlanmalıdır.

7 Ekim'den bu yana Gazze'de; İşgalci Siyonist İsrail saldırılarında şehid olanların ve kayıpların sayısı; 27 bini geçti! 8 bin çocuk öldürüldü! 6 bin 200 kadın öldürüldü! 310 sağlık çalışanı, 97 hekim öldürüldü! Şifa Hastanesi Başhekimi el Awda Hastanesi Müdürü dahil 99 hekim ve sağlık çalışanı işgalciler tarafından tutuklandı. Hastanelerden, ailelerinin yanından gözaltına alınıp kıyafetleri zorla çıkartılarak elleri bağlı şekilde bilinmeyen yerlere götürülüp alıkonulan sivillerin katledildiği haberleri geliyor! İşgal güçleri insanlığa ait tüm değer ve sınırları çiğneyerek katliamlarına devam ediyor!"

Zulmü durdurmak için daha neyi bekliyorsunuz?

Zengin, açıklamasının devamında Uluslararası İnsan Hakları Örgütlerine seslenerek şu ifadeleri kullandı:

"İnsan hakları ve uluslararası hukuk kuralları açıkça ihlal ediliyor. Binlerce sivil, kadın ve çocuk acımasızca katlediliyor. Dünya’daki bütün uyarı, yürüyüş, eylem, protesto, kınamalara rağmen İsrail pişkince ve göz göre göre savaş suçu işlemeye devam ediyorken; insanlıktan, vicdandan, hak ve hürriyetten ve ırkçılık karşıtı söylemlerden bahsettiğinizde samimiyseniz, bu zulmü durdurmak için daha neyi bekliyorsunuz?

Elbette gün gün kaydettiğimiz bu savaş suçları bir gün karşınıza gelecek, dünyada ve ahirette bu zulmü işleyenlerden ve destek olanlardan hesabı sorulacaktır."

Dünya Şehit Çocuklar Günü'ne dikkat çeken Zengin, "Bugün 23 Aralık, Rim yavrumuzun doğum günü, yaşasaydı bugün 4 yaşına basacaktı, ama işgalciler tarafından öldürüldü. Rim ve vefat eden diğer bütün çocuklarımız adına, bugünü Dünya Şehit Çocuklar Günü olarak kabul ediyor ve her yıl bu katliamı hatırlamak adına tarihe not düşüyoruz." ifadelerini kullandı.