Malatya'da heyecan başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15 itibariyle Malatya'da başladı.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Malatya'da heyecan başladı!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) tüm yurtta olduğu gibi Malatya’da da yapılıyor. Kentteki İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Üniversitesi ile birçok okulda öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler ise dışarıda çocuklarını bekliyor.

Malatya'da heyecan başladı!

Malatya’da sabah erken saatlerden itibaren okullara gelen öğrenciler, girişte kontrol ve aramadan geçtikten sonra sınav salonlarına alındı. Aileler de okul dışında çocuklarını beklemeye başladı. Saat 10.00’da okul kapıları kapanırken, kapıların kapanmasına 1 dakika kala bazı öğrencilerin ise koşarak sınava son anda yetiştikleri görüldü.

Malatya'da heyecan başladı!

TYT’de adaylara Türkçe Testi’nde 40, Sosyal Bilimler Testi’nde 20, Temel Matematik Testi’nde 40, Fen Bilimleri Testi’nde 20 soru olmak üzere toplam 120 soru sorulacak ve 165 dakika süre verilecek.