Malatya'da Gelirler Faize Gidiyor! Büyükşehir Faiz Batağında!

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin haziran ayı meclis toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Ayhan, belediyenin 306 milyon liralık giderinin 192 milyonunun faizlere gittiğini söyledi. Ayhan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'yla yapılan çok sıkı görüşmeler sonucunda faiz ödemelerinin bir yıl ertelendiğini belirtti. 

Malatya'da Gelirler Faize Gidiyor! Büyükşehir Faiz Batağında!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı Malatya Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Ramazan Ayhan başkanlığında Büyükşehir Meclis Salonunda yapıldı. Gündem maddelerine geçilmeden söz alan Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ramazan Ayhan, belediyenin, yaklaşık 306 milyon olan giderinin içerisinde 192 milyonunun faiz gideri olduğu söyledi. 

Büyükşehrin gelirinin yüzde 62,7’si faize gidiyor

Meclis toplantısında faiz giderlerinin proje yapımını olumsuz etkilediğini belirten Ayhan, “Belediyemizin büyük mali tablosun daha önce açıklamıştık. Bu mali tablo içerisinde çok ciddi bir faiz yükü vardı. Yaklaşık 306 milyon olan giderimizin içinde 192 milyon faiz gideri var. Bu da hizmet çalışmalarımızı, vaat ettiğimiz projelerin yapılmasını zorluyordu. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’in, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'yla yaptığı çok sıkı görüşmeler sonucunda iyi bir netice aldık. Neticede faizler bir yıl süreyle ertelendi. Yani bu ödemelerimiz gibi faiz yükümüz bir yıl süreyle ertelenmiş oldu” dedi.