Malatya'da etkileyici konferans

Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yavuz Samur, Özel Malatya Mektebim Koleji'nin etkinliğinde 'Dijital Çağda Gençleri Anlama' konulu konferansa katıldı.

Malatya'da etkileyici konferans

Özel Malatya Mektebim Koleji’nde yaz tatili yaklaşırken öğrenci velilerine yönelik Doç. Dr. Yavuz Samur’un konuşmacı olarak katıldığı ‘Dijital Çağda Gençleri Anlama’ konusu üzerine bir konferans düzenlendi. Ramada Altın Kayısı Otel’de gerçekleştirilen konferansa Mektebim Koleji ve Özel Mimar Sinan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin yanı sıra öğrenci velileri katıldı. Oldukça kalabalık bir izleyici gurubunun katıldığı konferansa yine Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerinde görev yapan öğretmenler ile yöneticilerinde katıldı. Konferansta ‘Dijital Çağda’ nesillerin birbirlerini anlamaları konusu ele alınırken veli ve eğitimcilerin gençleri anlayarak nesiller arasındaki uyuma katkı sağlamaları amaçlandı. Konferansta yetişkinlere, olaya gençlerin gözüyle bakmayı tavsiye edilirken, gençlere de bir önceki nesli anlayarak çağdaşlaşmanın izleri gösterildi.

Konuşmalarda yetişkinler ve gençlerin aynı noktaya gelmese de aynı yöne yürüyebilmeleri hedef gösterilirken oldukça olumlu geçen konferans sonunda veliler ve öğretmenler konferansın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.