Malatya'da deprem konutları teslimine hazır

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Malatya'da kalıcı konut çalışmalarında sona gelindi. Doğanşehir ilçesindeki son rötuşları yapılan 350 kalıcı konutun teslimi için ise gün sayılıyor.

Malatya'da deprem konutları teslimine hazır

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, ilçede bin 676 konutun yapımının devam ettiğini belirterek, "İlk etapta yapımı tamamlanan 350 konutta çalışmalar tamamlandı. Konutlar hak sahiplerine Aralık ayı içerisinde çekilecek kura ile hak sahiplerine teslim edilecek. 603 konutun ise Mart sonu gibi teslim edileceği bilgisi verildi. Yapımı devam eden 724 konutun ise inşallah Haziran ayı gibi teslim edilmesi öngörülüyor" dedi.

Zelyurt, ilçe genelinde köy evleri yapımının da sürdüğünü belirterek, "İlçe merkezinde bin 676 konutumuzun yapımı hızla ilerliyor. 14 mahallemizde köy evleri yapımı devam ediyor. Kurucaova Mahallemiz evlerinin yerinde yapılmasını istemişti. Hak sahipleriyle birlikte diğer mahallelerdeki başlanılmayan yerlerde de 4 bin 200 köy evinin ihalesi yapılmıştı. İnşallah önümüzdeki süreçte planları tamamlanarak, hali hazırları, imar planları da oluşturularak müteahhitlere yer teslimi yapılması bekleniyor" ifadelerini kullandı.

Depremzedeler için inşa edilen kalıcı konutların teslimi, depremin yaralarını sarmada önemli bir adım olacak.

Malatya'da deprem konutları teslimine hazır
Malatya'da deprem konutları teslimine hazır