Malatya'da bir çok mahallenin imar planı değişti

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi X. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nevzat Aslan Başkanlığı'nda gerçekleştirildi. Toplantıda Yeşilyurt ilçesine bağlı Bostanbaşı ve Yakınca Mahalleleri ile Battalgazi ilçesine bağlı Hanımınçiftliği mahallelerinde 1/5000 ölçekli İmar Planı Değişikliği kabul edildi. 

Malatya'da bir çok mahallenin imar planı değişti
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi X. Birleşimi  Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nevzat Aslan Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. 


Gündem maddeleri arasında yer alan Yeşilyurt ilçesine bağlı Bostanbaşı ve Yakınca Mahallelerinde 1/5000 ölçekli İmar Planı Değişikliği ile Battalgazi ilçesine bağlı Hanımınçiftliği mahallelerinde 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği hakkındaki İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporları görüşülerek kabul edilirken, bazı gündem maddeleri ise bir sonraki oturumda görüşülmek üzere ertelendi. 

Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantılarının XI. Birleşiminin ise 22 Kasım 2023 Çarşamba günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi.