Malatya'da Belediye Çalışanlarına Müjde! 'Sözleşme İmzalandı'

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (MASKİ) bünyesinde çalışan memurların haklarında iyileştirme yapılmasını öngören Sosyal Denge Sözleşmesini (SDS) imzaladılar.

Malatya'da Belediye Çalışanlarına Müjde! 'Sözleşme İmzalandı'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ve beraberindeki heyet Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er’i ziyaret ederek bir süre görüştüler. Ziyarette konuşan Uslu, “Malatya Büyükşehir Belediyesinde ve MASKİ Genel Müdürlüğünde çalışan memur personellerimizi ilgilendiren Sosyal Denge Sözleşmesini imzaladık. Şahsım ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Hepimiz bir aileyiz Malatya’mız büyük bir afet yaşadı hep birlikte ayağa kalkacağız. Zorlu bir süreçtir. Büyükşehir Belediye Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Er ise Bem-Bir-Sen’i Malatya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bem-Bir-Sen her zaman memurun, çalışanın yanında olmuştur. Bem-Bir-Sen ilk sosyal denge sözleşmesini Bağçılar Belediyesinde imzalamıştır. Belediye çalışanlarımızın şartlarının her alanda iyi olmasını istiyoruz. Memurumuzun, işçimizin ve sözleşmeli personellerimizin en iyi şartlarda çalışmasını istiyoruz. Bem-Bir-Sen Genel Başkanımızla yapmış olduğumuz istişare sonrasında bu sözleşmeyi imzalıyoruz. Belediyemize, personellerimize hayırlı olsun.

Malatya'da Belediye Çalışanlarına Müjde! 'Sözleşme İmzalandı'

Büyük bir deprem yaşadık hayatın normalleşmesi için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. İmzalamış olduğumuz bu sözleşme de normalleşmenin ayrı bir göstergesidir. İnşallah diğer alanlarda da Malatya’mızın, çalışanlarımız her alanda rahat etmesini umuyorum. Belediye çalışanları huzur içerisinde olacak ki insanımıza hizmet edebilsin. İmzalamış olduğumuz sözleşmenin bir kez daha hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu tarafından imza altına alınan SDS sözleşmesi ile Büyükşehir Belediyesi ile MASKİ bünyesinde çalışmakta olan memur personellerin refah ve yaşam kalitesini artırmak, iş barışını sağlamak ve adaletli bir ücret dağılımının sağlanması hedefleniyor.