Malatya'da 8 bin konut teslim edildi..!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Murat Kurum, Sultangazi'de düzenlenen Malatyalılar Hemşehri Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kurum, Malatya'da 8 bin konut inşa edip teslim ettiklerini, 1 yıl içerisinde de depremden etkilenen tüm konutları tamamlayacaklarını söyledi. 2020 depreminden sonra Pütürge ve Doğanyol'u nasıl yeniden inşa ettilerse, 6 Şubat depreminde de Malatya'yı yepyeni bir şehir haline getireceklerini vurguladı.

Malatya'da 8 bin konut teslim edildi..!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum Sultangazi’de düzenlenen Malatyalılar Hemşehri Buluşması’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Programa Kurum’un yanı sıra İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Malatya Dernekler Federasyonu (MADEF) Başkanı Yılmaz Durmuş ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol konuşmalarıyla başlayan program Malatya’da ki depremzedelerin yaşadıklarını anlatan film gösterimi ile devam etti. Programda ilgiyle karşılanan Kurum vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Malatya'da 8 bin konut teslim ettik!

Malatya’yı yeniden ayağa kaldırmak çalışıyoruz

Programda konuşan İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Malatya’mız, medeniyet bayrağımızın yükseldiği kutlu bir beldedir. Malatyalı kardeşlerimiz her zaman bizim dert ortağımız, yol arkadaşımız oldular. Malatya vefadır. Malatya dostluktur. Fatih’in emaneti İstanbul’umuz 400 binin üzerinde Malatyalı kardeşimize ev sahipliği yapıyor. Malatya ve İstanbul’umuz arasında güçlü bir bağ vardır. Bu aziz şehir, hepimize yuva oldu. Soframızdaki ekmeğe vesile oldu. Bu aziz şehir, bizi aynı potada, aynı kardeşlik ikliminde buluşturdu. Gönüllerimizi birbirine bağladı. Asrın felaketinde Malatya’daki kardeşlerimin çektiği acıları İstanbul’daki kardeşlerimiz de paylaştı. Milletimizin asaletli duruşuyla, devletimizin sarsılmaz kudretiyle, milletimizin kardeşlik bağıyla, seferberlik ruhuyla bir olduk. Depremde el ele verdik. Tüm dünyaya ne kadar büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha gösterdik. O gün tüm afetlerde olduğu gibi Malatya’daki felaketin de ilk anından itibaren hep sizlerin yanında olduk. Malatyalı kardeşlerimizin acılarını paylaştık, yaralarını sarmanın gayreti içerisinde olduk. Aynı hüznü yaşadık, aynı acıya ağladık, aynı kederi, aynı kaderi paylaştık. Vatandaşlarımız, en ufak bir mağduriyet yaşamasın diye tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bugün Malatya’mızı yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Malatya'da 8 bin konut teslim ettik!

Malatya katlanarak büyüyecek

Malatya’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kurum konuşmalarını şöyle sürdürdü: "Malatya’mızda afetzede kardeşlerimiz için 8 bin konut inşa edip teslim ettik. Malatya’nın depremden etkilenen her bir ilçesine ve köyüne gittik. Malatyalı kardeşlerimize 1 yıl içerisinde bu konutları bitirip teslim edeceğiz dedik. Geçtiğimiz Şubat ayında deprem bölgesinde 3 ayda yapımı tamamlanan 180 bin yuvanın inşasını başlattık. Malatya’daki her bir kardeşimizin elinden tuttuk ve o eli asla bırakmadık. Tüm illerimizi devletimizin kudretiyle ayağa kaldıracağız. Biz, evlatlarımızın huzurlu ve mutlu yarınları için tüm imkânlarımızı seferber etmeyi en büyük vazife olarak görüyoruz. 2020 depreminden sonra Pütürge ve Doğanyol’u nasıl yepyeni şehirler yaptıysak, Battalgazi Yeşilyurt’u Doğanşehir’i Akçadağ’ı nasıl yaptıysak, 6 Şubat depreminde en büyük yıkım alan yerlerimizi de yepyeni şehirler haline getireceğiz.”