Kur'an kursu öğrencileri final yaptı

Yeşilyurt Müftülüğü'nün düzenlediği yıl sonu programında, Ahmediye 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri sureler, dualar ve hadislerle dolu bir gösteri sundu. Programda çocukların Kur'an öğrenmesinin önemi vurgulandı.

Kur'an kursu öğrencileri final yaptı

Yeşilyurt Müftülüğü tarafından Ahmediye Hafızlık Kur’an Kursu Konferans Salonu'nda düzenlenen yıl sonu programında, Ahmediye 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri, sergiledikleri sureler, dualar ve hadislerle büyük beğeni topladı. Programa, Hanife Yazıcı, Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak, Vali Yardımcısı Bilal Basrı’nın eşi Suzan Basrı, İl Müftüsü Ramazan Dolu ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, minik öğrencilerin okudukları sureler, dualar ve hadislerle devam etti. Programda konuşan Hanımefendi Hanife Yazıcı, Kur'an-ı Kerim’in Müslümanlar için ilahi bir rehber olduğunu belirterek, özellikle 4-6 yaş grubundaki çocukların Kur'an ile tanışmasının önemine vurgu yaptı.Kur'an kursu öğrencileri final yaptı

Hanife Yazıcı konuşmasında, “Kur'an-ı Kerim, biz Müslümanlar için ilahi bir rehberdir. Bu nedenle, Kur'an'ı öğrenmek ve onun mesajlarını özümsemek her yaş grubundaki Müslüman için bir görevdir. Özellikle de 4-6 yaş, çocukların öğrenmeye ve yeni bilgiler edinmeye en açık oldukları dönemdir. Bu yaşta Kur'an ile tanışmaları, hayatlarının geri kalanında onlara büyük bir rehber olacaktır. Kur'an'ın ışığında yetişen çocuklar, ahlaklı, erdemli ve topluma faydalı bireyler olma yolunda ilerleyeceklerdir. Sevgili çocuklar, bugün burada aldığınız eğitim, inşallah sizleri aydınlık bir geleceğe taşıyacaktır. Kur'an-ı Kerim'i öğrenmeye ve onun mesajlarını hayatınıza uygulamaya gayret gösterin” dedi.