KOSGEB Malatya'daki bin 723 esnafa ödeme yapacak!

Deprem bölgesinde KOSGEB tarafından yapılan destek ödemeleri yeniden başlıyor. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya'da ilk etapta bin 723 kişiye kredi ödemelerinin ulaştırılacağını açıkladı.

KOSGEB Malatya'daki bin 723 esnafa ödeme yapacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KOBİ’lerin Deprem Sonrası Desteklenmesi Projesi kapsamında yaklaşık 4 Milyar TL tutarındaki yeni bir finansman deprem bölgesindeki işletmelere bugün aktarılmaya başlandı.

KOSGEB 'ten Malatya'daki bin 723 esnafa destek!

Konuyla ilgili açıklama yapan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, şunları söyledi:

KOSGEB 'ten Malatya'daki bin 723 esnafa destek!

“KOSGEB tarafından 6 Şubat depremlerinden sonra etkilenen 11 ile yönelik olarak başlattığı "Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Projesi" kapsamında esnafımız başvuruda bulunmuştu. 2 yıl ödemesiz kredi desteği için başvurular 29 Aralık 2023 tarihinde sona ermişti. Kredi desteğinden esnafımızın bir bölümü yararlanmış, ancak başvuru dosyası olan binlerce esnafımız kaynak yetersizliğinden dolayı beklemeye alınmıştı. Yaklaşık 3 bin esnafımız sırada bekliyordu. Son olarak 600 milyon TL kaynak aktarıldığı ve Malatya’da sırada bekleyen 1.723 esnafımıza ödemelerin yapılacağı bilgisi verilmiştir. Kalan esnafımız içinde yeni kaynak aktarımı yapıldığı andan itibaren ödemeler yeniden yapılacaktır. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum.”