Kırık Cam Tehlikesine Dikkat!

Adıyaman'da yaşanan talihsiz bir olayda, kırık camlardan yansıyan güneş ışınlarının neden olduğu yangın, bir konteyner ve depo malzemelerini küle çevirdi.

Kırık Cam Tehlikesine Dikkat!

Edinilen bilgilere göre, Adıyaman merkez Yenigüven köyünde Hasan Karakoç'a ait bahçede kırık camlardan kaynaklı yangın çıktı.

Kırık Cam Tehlikesine Dikkat!

Kuru otların olduğu yerden başlayan yangın kısa sürede büyüyerek yakınlarda bulunan konteynere ve depo malzemelerine sıçradı. Durum üzerine olay yerine itfaiye ekipleri, jandarma ekipleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerince alevlere müdahale edildi.

Kırık Cam Tehlikesine Dikkat!

Yangın, yapılan çalışmalar sonucunda kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda konteyner ve depo malzemelerinde maddi hasar meydana geldi.

Kırık Cam Tehlikesine Dikkat!
Son zamanlarda anız yangınlarında artış olduğunu dile getiren Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürü Ali Doğan, “Vatandaşlarımız tarlalarında ürünü kaldırdıktan sonra tarlalarını sürmek için yaktıkları anız yangınları da var doğal olaylardan dolayı çıkan anız yangınları da var. Tabi ki sıcaklığında büyük bir etkisi var. Vatandaşlarımızın bu konuda bilinçli olması lazım. Anız yakarak mevcut olan ürün kökünün toprak altında kalmasından dolayı yanmadığını bilmesi lazım. Anız yakarak toprağın üst kısmında bulunan verimli toprağın yanmasına ve minerallerin yanmasına sebep oluyorlar. Bir defa bunun bilincinde olmaları gerekiyor. Biz günlük 30 kadar çıkış yapıyoruz. 30-35 kadar çıkış yapıyoruz. Ve bunların yüzde 85'i anız yangını. Geriye kalan 15'i kurtarma, normal rutin faaliyetlerdir” diye konuştu.