İsrailliler, Erdoğan'dan yardım istedi

İsrailin, Gazze'de başlattığı soykırım 42'nci günde hızla devam ederken israilli vatandaşların rehinelerin durumu hakkındaki endişeleri büyüyor. Başbakan Netenyahu'dan ümidi kesen vatandaşlar, çareyi Türkiye'den yardım istemekte buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazan İsrailliler rehinelerin kurtarılmasını istiyor.

İsrailliler, Erdoğan'dan yardım istedi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  israillilerin yazdığı mektup;

"Ekselansları,

7 Ekim’de kaçırılan ve Hamas tarafından rehin tutulan rehinelerin ailesi olarak benzeri olmayan acı ve ızdıraba yol açan bu krize insani bir müdahalede bulunmanızı istiyoruz. Kaçırılmalarından beridir çocuklarımız, eşlerimiz ve yaşlı ebeveynlerimizle iletişim kuramıyoruz. Kendilerinden hiçbir haber alamadık.

Bölgenin büyük güçlerinden birinin lideri ve Orta Doğu'da geniş etkisi olan biri olarak büyük destekte bulunabileceğiniz eşsiz bir konuma sahipsiniz. Çocuklarımızın, kardeşlerimizin ve ebeveynlerimizin nerede olduklarını bilmiyoruz.

"Korkunç bir acı altındayız, sizden insani bir istekte bulunuyoruz"

Sağlık durumlarından ve hayatta olup olmadıklarından haberimiz yok. Korkunç bir acı altındayız. Sizin de bildiğiniz gibi zaman çok önemli. Her geçen saat rehinelerin durumunun kötüleştiğinden endişeleniyoruz.

Bu yüzden sizlere tüm gücünüzle rehinelerin hayatta olup olmadığını öğrenmeniz, tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için aracı olmanız ve derhal salıverilmelerini sağlamak için sizden insani bir istekte bulunuyoruz."