İsimleri hatıra ormanında yaşatılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 Şubat tarihli depremlerde hayatını kaybeden 1246 kişinin anısına fidan dikildi. 

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
İsimleri hatıra ormanında yaşatılacak

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Beydağı Tabiat Parkı'nda gerçekleştirilen fidan dikimi töreninde, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.
Depremin ülkenin gerçeği olduğunu dile getiren Vali Yazıcı, “Hemen hemen her gün ülkemizde deprem oluyor. 6 Şubat'ta iki tane çok büyük deprem oldu ve binlerce insanımızı kaybettik. Bu gerçekle yaşayacak olan ülkemiz ve şehrimiz depremin nişanesi olarak da bir bakıma. Bu parka gelen gençlerimiz, çocuklarımız, tüm insanlarımız deprem anısına depremde kaybettiklerimizin anısına, her birinin adına dikilen bu fidanlar ağaç olacak ve bunların gölgesinde gezerken, dolaşırken bizler deprem gerçeğini unutmayacağız.” dedi. 

Şehri ayağa kaldırmaya gayret ediyoruz

Birlik ve beraberlik içerisinde şehri yeniden ayağa kaldırılacağını söyleyen Vali Yazıcı, “Biz şehrimizi şu anda imar ne gayret ediyoruz. En kısa sürede Malatya'mız eskisinden daha güzel olacak. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde şehri ayağa kaldırmaya gayret ediyoruz. Sizler de bu gayretin içerisinde halk olarak bulunuyorsunuz. Bu fidanlarla, bu ağaçlarla deprem gerçeğini unutmadan Malatya’mızı büyütmeye, güzelleştirmeye, dünya şehri yapmaya devam edelim inşallah” ifadesini kullandı. 

Şehitlerimizi rahmetle minnetle şükranla yâd ediyorum

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybedenlere rahmet diledi. Malatya’daki deprem şehitlerinin anısına 1246 fidanın toprakla buluşturulduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, deprem şehitlerinin anısına oluşturulan Deprem Şehitleri Hatıra Ormanı’nda şehitlerin adının yaşatılacağını söyledi. 

Depremin yaralarını hep birlikte saracağız

6 Şubat’ta yaşanan depremlerin yaralarını hep birlikte sarılacağını belirten Gürkan, “6 Şubat’ta yaşadığımız depremin yaralarını hep birlikte saracağız. Deprem esnasında birlik beraberlik içerisinde çalıştık. Deprem zamanında bir taraftan vatandaşların tahliyesi yapılırken bir taraftan yeme, içme, barınma sorunları gideriliyordu. Akabinde konteyner kentler yapıldı. 74 noktada konteyner kentlerimiz var. Hepsinin altyapısı, kanalizasyonu, içme suyu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı” dedi. 

Vatandaşımız müsterih olsun

Şehrin ayağa kaldırılması noktasında çalışmalar yapıldığını da ifade eden Gürkan, “Dün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın ekipleri Malatya’daydı. Şehrimizin merkezi, Niyazi Mısri, Fuzuli, Sivas Cezmi Kartay, Saray Mahallesi ve Emeksiz Bölgesi Emlak Konut ile beraber ayağa kaldırılma noktasında çalışmalar yapılıyor. O anlamda vatandaşımız müsterih olsun” şeklinde konuştu. 

Şehitlerimizi unutmadık unutmayacağız

Düzenlenen program kapsamında bir konuşma yapan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Büyükşehir Belediye Başkanıma şehitlerimizin isminin yaşatılması adına gerçekleştirmiş olduğu bu törene katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. 6 Şubat tarihinde kıyametin provasını yaşadık. Deprem bölgelerinde 50 binin üzerinde insanımız şehit oldu. Malatya’mızda 1246 şehidimiz var. Şehitlerimizi unutmadık unutmayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, şehitler adına fidan dikim programı düzenlemesi bizleri memnun etmiştir teşekkür ediyoruz” dedi.  
Büyükşehir Belediyesi tarafından Beydağı Tabiat Parkı’nda düzenlenen hatıra ormanı fidan dikim programına, Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Mustafa Er, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ercan Altın, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Emniyet Müdürü Arif Çankal, STK Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşu Temsilcileri ile deprem de yakınlarını kaybetmiş şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

İsimleri hatıra ormanında yaşatılacak
İsimleri hatıra ormanında yaşatılacak
İsimleri hatıra ormanında yaşatılacak
İsimleri hatıra ormanında yaşatılacak
İsimleri hatıra ormanında yaşatılacak