'Her an enselerindeyiz'

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu ile mücadelede kararlılığın bir göstergesi olarak 'Narkoçelik-14' operasyonunun başarıyla sonuçlandığını duyurdu. 42 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 321 şüpheli gözaltına alındı, 322 kilogram uyuşturucu madde ve 135 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Her an enselerindeyiz'

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son 10 ayda uyuşturucu ile mücadele kapsamında toplam 39 bin 661 operasyon düzenlendiğini ve bu operasyonlarda 121 ton uyuşturucu madde, 42 milyon uyuşturucu hap ve 157 milyon kök kenevir ele geçirildiğini, 310 bin 639 şüphelinin yakalandığını da hatırlattı.

42 ilde gerçekleştirildi

Narkoçelik-14 operasyonu, 682 ekip, 2 bin 46 personel, 3 helikopter ve 44 narkotik köpeğinin katılımıyla İstanbul, Konya, Şanlıurfa, Manisa, Samsun, Elazığ, Gaziantep, Sakarya, Denizli, Adana, Osmaniye, Sivas, Ankara, Van, Bitlis, Erzurum, İzmir, Mersin, Bingöl, Kırklareli, Tekirdağ, Kahramanmaraş, Isparta, Malatya, Çorum, Diyarbakır, Balıkesir, Adıyaman, Kırşehir, Ordu, Antalya, Aydın, Muş, Trabzon, Muğla, Kırıkkale, Kütahya, Kayseri, Bursa, Afyonkarahisar, Iğdır ve Kocaeli olmak üzere 42 ilde gerçekleştirildi.

Her an enselerindeyiz

Bakan Yerlikaya, operasyonda emeği geçen tüm güvenlik güçlerini tebrik ederek, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; halkımızı zehirleyen uyuşturucu tacirleriyle ve organize suç örgütleriyle mücadelemiz milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar." dedi.