Hedef daha güçlü Türkiye!

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı. Kayhan, 'Hedefimiz bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye'dir. Bu hedefe yürürken en büyük gücümüz ve güvencemiz siz değerli gençlerimizdir' dedi.

Hedef daha güçlü Türkiye!

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da coşkuyla kutlandı.

Hedef daha güçlü Türkiye!

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde bulunan Sümer Park’ta çeşitli etkinlikler ve tören düzenlendi.Törende konuşan Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye'nin hedef olarak belirlendiğini ve bu hedefe yürürken en büyük gücün ve güvencenin gençler olduğunu söyledi.

Hedef daha güçlü Türkiye!

Kayhan, şu ifadeleri kullandı: “19 Mayıs 1919’da milletimizin “Ya İstiklâl Ya Ölüm” parolası ile çıktığı ve sonunu zaferle taçlandırdığı istiklal mücadelemizin ilk adımının 105. yıl dönümünü kutluyoruz. 19 Mayıs; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da topyekûn bir milli mücadele ruhunu ve iradesini harekete geçirmek için İstanbul’dan Bandırma Gemisi ile Samsun’a ayak bastığı tarihin adıdır. 19 Mayıs; Milli Egemenlik ve Milli İradenin hâkimiyet günüdür. 19 Mayıs; Geleceğimizin teminatı gençliğimize güvenin sembolüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919‘da Samsun'da tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 105’inci yıldönümünde, o günkü heyecanı, bugünde aynı şekilde yaşıyoruz. 

Hedef daha güçlü Türkiye!

Sevgili Gençler, Unutulmamalıdır ki, 19 Mayıs sadece bir tarih değil, bir milletin dirilişinin ve bir ulusun umutlarının simgesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ve Cumhurbaşkanımızın da Recep Tayip Erdoğan’ında sürekli gençlerimize hatırlattığı muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedeflerimiz için durmadan, bıkmadan, usanmadan çalışmalıyız. 105 yıl önce bu güzel vatanımız için mücadele ederek şehit ve gazi olan ecdadımıza layık olmalıyız. Ecdadımızın mücadelesinden aldığımız bu ilhamı, geleceğimizi inşa etmede rehber edinmeli ve Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmalıyız. Kıymetli Gençler, Her alanda yerli ve milli atılımlarla ülkemizi layık olduğu seviyelere çıkaracak motivasyonun kaynağı, milli mücadele ruhumuzdur. Hedefimiz bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye'dir. Bu hedefe yürürken en büyük gücümüz ve güvencemiz siz değerli gençlerimizdir. Bu tarihi gün, aynı zamanda, geleceğimizin güvencesi olan sizlerin; akıl, duygu, sağduyu ve fedakârlıkla istikbalimize sahip çıkma sorumluluğunu aldığınız gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır, geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.” Evet, bütün ümidimiz siz kıymetli gençlerimizdedir.”