Hayatını Öğrencilere Adadı..! Çocuklara gelecek oldu!

Malatya'da yaşayan bir ilaç firmasından emekli olan Rıza Parlak, evlenmeyerek hayatını ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmaya adadı. Eğitimin önemine olan inancıyla yola çıkan Parlak, özellikle başarılı ve çalışkan öğrencilere burs sağlayarak eğitim hayatlarını kolaylaştırdı. 

Hayatını Öğrencilere Adadı..! Çocuklara gelecek oldu!

Parlak, yeğenlerinin üniversite eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla burs vermeye başladı. Başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kazancının üçte birini burs olarak vermeye başlayan Parlak, zamanla bu işi yaşam tarzı haline getirdi. Öğrencilere gönderdiği burs paralarının dekontlarıyla birlikte duygusal notlar bırakması, onun verdiği desteğin sadece maddi olmadığını gösterdi.

Evlenmedi, çocuklara gelecek oldu!

25 yıl boyunca devam ettirdiği burs verme işini 2024 yılında sonlandıran Parlak, geçim sıkıntıları ve yaşam masrafları nedeniyle bu kararı aldığını belirtti. Ancak onun bıraktığı miras, sadece maddi destek değil; öğrencilere ve bağış yapan dostlara arasında dostluk köprüleri kurarak, paylaşım ve dayanışma ruhunu güçlendirdi. Parlak, eğitime yapılan her katkının toplum için refah ve dayanışma ruhunu güçlendireceğine inanıyor ve öğrencilere başarılar, hayırseverlere kolaylıklar diliyor.