Hataylı bıçakçı ülke gündeminde!

Hatay'da 10 yıldır bıçakçılık yapan İbrahim Koşar'ın, ünlü aktörleri aratmayan oyunculuğuyla hazırladığı reklam filmi görenleri gülümsetti. Görüntüler kısa sürede yüzlerce kişiye ulaşırken Koşar'ın bu anları depremzede vatandaşları bir nebzede mutlu etti.

Hataylı bıçakçı ülke gündeminde!

Antakya ilçesi Kisecik Mahallesi’nde yaşayan 32 yaşındaki İbrahim Koşar, 10 yıldır bıçak üretimi ve bileme işi yaparak kazanç elde ediyor. İşini severek yapan Koşar, depremden dolayı psikolojik olarak zor günler geçiren hemşehrilerini gülümsetmek adına kısa bir reklam filmi hazırladı. Kurban bayramı öncesi vatandaşların ilgi odağı olan görüntü, kısa sürede yüzlerce insana ulaştı. Görüntülerde; at üzerinde boy gösteren kovboy bıçakçı tarafından hazırlanan reklam filmi görenleri gülümsetti.

"Battal Gazi, Kara Murat ve kovboylardan esinlenerek bir video hazırladım"

Günde 50’ye yakın insanın görüntüleri görerek kendisini aradığını ifade eden İbrahim Koşar, 10 yıldır bıçakçılık işini yaptığını belirterek "Bıçak üretme işini yaparken zaman ve hayat güzel geçiyor. İşimi severek yaptığım için herhangi bir zorlama hissetmiyorum. İnsan işini severek yapınca zorluk olmuyor. Bizim burada depremden dolayı herkeste bir kırgınlık vardı. Bu insanlara bir neşe gelsin ve iyi bıçak bilediğimi göstermek için bir video yaptım. Videoyu izleyen herkes beni aradı ve çok güzel çekmişsin dediler. Günde 50 kişi beni arıyor, çok güzel oldu. Nasıl çektin ve eline sağlık diyerek arayıp söylediler. Geri dönüşler gayret güzel, mutluyum. Kendi atımı videoda kullanmayı düşündüm. Fötr şapkam da vardı. Battal Gazi, Kara Murat ve kovboy tarzlarından biraz alarak videoyu hazırladık" dedi.

"Videoyu ilk gördüğümüzde çok güldük, kendisini aradım ve tebrik ettim"

Kovboy bıçakçı tarafından hazırlanan görüntülerin kendilerini mutlu ettiğini belirten künefe ustası Müslim Günal, "Videoyu ilk gördüğümüzde çok güldük, kendisini aradım ve tebrik ettim. Depremde herkesin morali bozuk diye böyle bir video yaptığını söyledi. Köy olarak herkes mutlu ve gülüyor" ifadelerini kullandı.