Görür, yıkılan Malatya için gözyaşlarına boğuldu

Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, 6 Şubat depreminde büyük hasar gören Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeki Erkenek Mahallesi'nde yaşanan yıkımı gözyaşları içinde anlattı.

Görür, yıkılan Malatya için gözyaşlarına boğuldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KAFA TV'de yayınlanan programa konuk olan Prof. Dr. Naci Görür,  6 Şubat depremi zamanı yaşadığı Malatya ile ilgili bir anıyı gözyaşları içinde anlattı. Görür, ‘Erkenek'te bir grup bana video göndermiş. 'Hocam size saygılar sunarız. Siz çok uyardınız. Biz dinlemedik. Şimdi Erkenek yok' diyor’
6 Şubat gecesi büyük bir felaketin yaşandığı 11 ilin ardından dün Bursa Gemlik'te meydana gelen deprem gözleri yeniden deprem uzmanlarına çevirdi.

Cumhuriyet.com.tr’de yer alan habere göre; Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür KAFA TV'de açıklamalarda bulundu. Deprem uyarılarına bir yenisini ekleyen Görür bu kez isim vererek 18 ili uyardı. Görür, Fay hattı üzerinde yaşayan bu illerin kaderinin, Kahramanmaraş, Hatay gibi olduğunu belirtti. 

İşte içinden fay hattı geçen o 18 il:

Eskişehir
Denizli
Muğla 
Erzincan
Kayseri
Kocaeli
Tokat
Osmaniye
Kahramanmaraş
Bingöl
Konya
Hatay
Erzurum
Aydın
Balıkesir
Burdur
Manisa
Hakkari

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Öte yandan Naci Görür deprem gecesi yaşadığı olayı anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Görür, duygulandıran anısını şu sözlerle anlattı: "Adana'da biz sizin uyarılarınız üzerine gittik komşularla konuştuk. Bir apartmandaki sıkıntılı durumu oradakilere izah ettik. O apartmadakiler bunu kabul etmemiş. Beni dinleyen kişi 'bizim halimiz vaktimiz yerindeydi, biz oradan ayrıldık' diyor. Şimdi size hayır diyenlerin hiçbiri yaşamıyor diyor. Erkenek'te bir grup bana video göndermiş. 'Hocam size saygılar sunarız. Siz çok uyardınız. Biz dinlemedik. Şimdi Erkenek yok' diyor."

"4-5 SAAT AĞLADIM"

"Depremin olduğu gün saat 6'ya doğru benim telefonum çaldı. Ben telefonumu genelde açık bırakırım. Çünkü uygunsuz saatte çaldıysa ya çocuklar ya da deprem olmuştur. Gazeteciler beni aramaz o saatte. Ben kalktım o saatte baktım beni Whatsapp'tan biri görüntülü arıyor. Bir hanım gördüm. Önce tam anlamadım. Loş bir ışıkta saç baş karışık. Tam görünmüyor da bir baktım yanında da bir kız çocuğu var, kızı... 'Hocam bizi kurtar' diyor. Yani düşünün o sabah ben mübalasız 4-5 saat ağladım."