Gençlere kamuda istihdam fırsatı

Devlet korumasında yetişen 1044 genç, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek. Tercih işlemleri 15 Aralık'a kadar yapılabilecek.

Gençlere kamuda istihdam fırsatı

Devlet korumasında yetişen gençlerin istihdamına yönelik önemli bir adım atıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bakanlığın kuruluşlarında yetişmiş 1044 genci kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edecek.

Bu kapsamda tercih işlemleri 15 Aralık saat 23.59'a kadar www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapılabilecek.

Hak sahiplerinin işlemlerini gerçekleştirebilmek için e-Devlet Kapısı'na giriş şifresine sahip olması gerekiyor. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmuyor. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayanlar PTT şubelerinden şifre alabiliyor.

Hak sahipleri, tercih kılavuzuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sayfası www.aile.gov.tr veya www.sosyalhizmetler.gov.tr adresinden ulaşabilecek.

Bakanlık, devlet korumasında yetişmiş gençleri Sosyal Hizmetler Kanunu uyarınca kamuda istihdam ediyor. Bu kapsamda yılda üç kez mayıs, eylül ve aralık aylarında kamu kurum ve kuruluşlarına atama yapılıyor.

Bu istihdam fırsatı, devlet korumasında yetişen gençlerin topluma kazandırılması ve kendi ayakları üzerinde durmaları açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.