Gençler yazın tadını çıkaracak... Malatya'da Başvurular Başladı!

2002'den bu yana binlerce gence kapılarını açan Gençlik Kampları, 2024 Ulusal Kamp Dönemi için başvuruları almaya başladı. Malatya'da binlerce genç bu yaz kamp heyecanını yaşayacak. Detaylar haberimizde...

Gençler yazın tadını çıkaracak... Malatya'da Başvurular Başladı!

Türkiye genelinde 35 ilde 13 deniz ve 37 doğa kampı olmak üzere toplam 50 farklı kamp alanında hizmet veren kamplar, gençlere unutulmaz bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "2002’den bu yana binlerce gence kapılarını açan,  yaz, kış ve tematik kamplar olarak Ulusal Kamp Dönemi ve Tematik Kamp Döneminde faaliyetlerine devam eden Gençlik Kampları, 35 farklı ilimizde bulunan 13 deniz, 37 doğa olmak üzere 50 farklı kamp alanında hizmet vermektedir.

Gençlik kampları, kamp sorumluları ve gönüllü kamp liderleri koordinasyonunda, gençler arasında pozitif rekabet duygusunun geliştirilmesi ve serbest zamanlarının etkin değerlendirilmesinde rekreasyon alanları inşa etmek üzere eğlence, macera, adrenalin dolu etkinlikler ve aktivitelerle donatılmıştır.

Malatya'da Başvurular Başladı!

Gençlik Kampları, zaman yönetimi, planlama, uygulama ve temel yaşam becerileri gibi yetkinlik alanlarının genişlemesine destek olmak, toplum hayatına adaptasyonda bireysel ödev ve sorumluluklara dair bilinç edinilmesine yönelik istasyon eğitimleriyle de zenginleştirilmiştir" ifadelerini kullandı. 

12-15 yaş grubu için deniz kampları ve 16-25 yaş grubu için doğa kampları olarak iki farklı kategoride düzenlenecek. Başvurular için son tarih 7 Haziran 2024 olarak belirlendi.

Başvuru yapmak için tıklayın.