Gençler için hibe desteği

Gürsu Belediyesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından verilen Avrupa Dayanışma Programı'ndan hibe almaya hak kazandı. Gürsu Belediyesi bu yeni hibe oranı ile 22 bin avro alarak gençlik alanında yeni fırsatlar sunmaya hazırlanıyor.

Gençler için hibe desteği

Gürsu Belediyesi aldığı hibe oranları ve hazırladığı gelir getirici projelerle öne çıktığı 2022 yılında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından aldığı kalite sertifikası ile Avrupa Dayanışma Programını yürütme yeterliliğine sahip oldu. Bu kalite sertifikası ile Gürsu Belediyesi uluslararası ve yerel gönüllü projelerde hem gençleri gönderen hem de Gürsu’da ağırlayan kurum olarak hizmet veriyor.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Ar-Ge Müdürlüğümüz’e bağlı ‘EURODESK’ birimimiz gençlerimize daha fazla imkân sunmak için güncel fon ve hibe kaynaklarını takip ederek projeler hazırlıyor ve ilçemizdeki hedef gruplarımıza uygulayarak toplumsal gelişmeye katkı sunuyor. 2024 yılında almış olduğumuz 22 bin euroluk yeni hibemiz ile birlikte belediyemizin hiçbir öz kaynağını kullanmadan, yurtdışına yaklaşık 15 gönüllümüzü göndermeyi planlıyoruz. Aynı şekilde yurtdışından ilçemize de 5 gönüllüye ev sahipliği yapmayı planlamaktayız” dedi.

Gürsu Belediyesi olarak sadece 2023 yılında kazanmış olduğumuz yaklaşık 11 bin avro hibe ile toplamda 16 gönüllü genci çalışmalara adapte etti.