Gaziantep'ten sonra bir sonraki durağı Malatya olacak..!

Akbank Güzel Yarınlar Hareketi, Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş'tan sonra Gaziantep'teki gençlerle buluşuyor. Akbank Güzel Yarınlar Hareketi'nin bir sonraki durağı ise Malatya olacak.

Gaziantep'ten sonra bir sonraki durağı Malatya olacak..!

Bankadan yapılan açıklamaya göre, bugüne kadar 700'ü aşkın etkinlik ve eğitim programıyla 8 bine yakın gence ulaşan hareket, robotik kodlamadan görsel sanatlara kadar geniş bir çerçevede sunduğu programlarla, gençleri yarına hazırlamayı, potansiyellerini keşfetmelerini ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmayı amaçlıyor.

Hareket, gençlerin geleceğini şekillendirmek ve onlara rehberlik etmek için geniş bir yelpazede eğitimler sunuyor. Akbank Gençlik Akademisi, inovasyondan girişimciliğe, siber güvenlikten yapay zekaya kadar gençlerin ilgisini çekecek konuları içeren atölye ve eğitim programları düzenliyor.

Akbank Sanat'ın gönüllü uzmanları eşliğinde gerçekleştirilen interaktif atölyelerde kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştirebilen gençler, stop motion animasyon, fotoğraf atölyeleri ve görsel sanatlara yönelik etkinlikler sayesinde yeni yetenekler kazanıyor ve yaratıcılıklarını keşfediyor.

Gençler, Toplum Gönüllüleri Vakfı atölyelerinde de daha küçük yaş gruplarına yönelik robotik kodlama, çevre bilinci, fen etkinlikleri ve kutu (zeka) oyunları gerçekleştiriliyor. Ayrıca lise son sınıf gençlere yönelik Akbank Akademi tarafından "yapay zeka" ve "psikososyal" alanlarında seminerler veriliyor.

12-24 yaş grubuna yönelik "iletişim ve akran zorbalığı" eğitimleri de düzenleniyor. Şehrin İyi Hali gönüllüleri de bölgedeki iyileşme ve dönüşüm sürecine destek veriyor. Akbank Güzel Yarınlar Hareketi'nin bir sonraki durağı ise Malatya olacak.

- "Her genci eşit ve kapsayıcı bir şekilde geleceğe hazırlanmak"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Marka ve İletişim Başkanı Beril Alakoç, harekete başlarken 5 bin gence ulaşmayı hedeflediklerini, gençlerin ilgisiyle bu hedefi 10 bine yükselttiklerini belirterek, hareketle kısa sürede yaklaşık 8 bine yakın gence ulaştıklarını aktardı.

Odaklandıkları noktanın rakamlar olmadığını kaydeden Alakoç, "Hareketimiz istatistiklerle değil her bir gençle yaşadığımız deneyimlerle büyüyor. Biz projemizi sürdürürken eş zamanlı olarak sonuçlarını da görebiliyoruz. Gençlerin ekiplerimizi mutlulukla karşılaması, atölyelere, programlara olan ilgileri ve tebessüm eden yüzleri bizim için en anlamlı sonucu oluşturuyor. Onların gözlerindeki umudu, başarı hikayelerindeki gururu gördükçe geleceğe olan inancımız daha da güçleniyor." ifadelerini kullandı.

Alakoç, vizyonlarının "her gencin eşit ve kapsayıcı bir şekilde geleceğe hazırlanması gerektiği" olduğunu vurgulayarak, "Onların potansiyellerini keşfetmelerine, yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlamalıyız. Bu, hepimizin görevi ve sorumluluğu. Akbank olarak, insanı merkezine alan sürdürülebilirlik anlayışımızla gençlerimizin her zaman yanında olacağız. Bu süreçte deprem bölgesindeki çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatın her alanında kendilerini geliştirmeleri için de çalışmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.