Fuat Sezgin anıldı!

Vali Ersin Yazıcı, Turgut Özal Üniversitesinde Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Müslümanların Bilime Katkıları adlı konferansa katıldı. Vali Yazıcı, Prof. Dr. Fuat Sezgin'in bilim dünyasına katkıları hakkında verilen bilgilerin büyük önem taşıdığını ve öğrenciler için artı değer oluşturacağını belirtti.

Fuat Sezgin anıldı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Turgut Özal Üniversitesi Battalgazi Konferans Salonunda düzenlenen Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Müslümanların Bilime Katkıları adlı konferansa, Vali Ersin Yazıcı, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altun, akademik personel ve öğrenciler katıldı. 

Fuat Sezgin Malatya'da anıldı!
Konferans öncesi Vali Yazıcı, katılımcılar ile birlikte Turgut Özal Üniversitesi içerisindeki Turgut Özal Müzesini gezdi.

Fuat Sezgin Malatya'da anıldı!

Konferansta konuşan Vali Yazıcı; “Çok değerli dostum Prof. Dr. Hüseyin Karaman hocamı dinlemek üzere bir araya geldik. 2014 yılı haziran ayında, Rize Valisi olarak atandığımda Sayın Hocamla iki yıl birlikte çalışma fırsatı buldum. Aynı zamanda kendileri, Türkiye’nin gündemindeki her konuyu masaya yatırıp konuşabildiğim ve fikirlerine kıymet verdiğim değerli dostumdur. Depremin yarattığı sorunları gidermeye ve ayağa kalkmaya çalışan Malatya’mıza ve Turgut Özal Üniversitesindeki öğrencilerimize Fuat Sezgin hocamızla ilgili vereceği bilgiler artı değer olarak yazılacaktır.” dedi. Konferans veren YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman’a konuşmalarının ardından, Vali Ersin Yazıcı’nın hediye takdim etmesiyle program sona erdi."