Fırınlar denetleniyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Tuşba Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, fırınlarda gramaj ve hijyen denetiminde bulundu.

Fırınlar denetleniyor

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, vatandaşların sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşması için denetimlerini sürdürüyor. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri ile birlikte fırınlarda denetim yapan Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, fırınlarda gramaj, hijyen, maske ve eldiven kullanımı, ürünlerin son kullanma tarihleri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatları gibi konuları büyük bir titizlikle inceledi. Denetimlerde ekmeklerin gramajı uygun olurken, tespit edilen son kullanma tarihi geçen ürünler ise imha edildi.
Denetimler ile ilgili açıklamada bulunan Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Coşar, uygulamanın Van genelinde gerçekleştirildiğini vurgulayarak “153'e gelen şikayetlerde, bazı fırınlarda gramaj eksikliği olduğu söylenmektedir. Bizlerde Ticaret İl Müdürlüğümüz ve Tuşba Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerimiz ile birlikte genel bir denetleme yapacağız. Özellikle gramaj, hijyen, genel temizlik, ürünlerin son kullanım tarihleri konusunda detaylı bir denetleme yapacağız. Tespit ettiklerimizin hem ekmeklerini toplayacağız hem de gereken kanuni işlemleri uygulayacağız" dedi.