Şikayet Haberleri

Şikayet Haberleri

Esnaf ‘bayram’ edecek mi?

İki yılı aşkın bir süredir salgınla birlikte ciddi ekonomik sıkıntılarla boğuşan esnaf, umudunu bağladığı Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Maliyetlerdeki artış nedeniyle işlerin düşüklüğünden dert yanan esnafın gözü bayram alışverişinde. Vatandaş, hayat pahalılığı ve fiyatların yüksekliğinden yakınırken, esnaf ise sürekli artan girdi maliyetlerinden şikayetçi.

Akça'dan eleştiri şikayeti

Gazeteci-Yazar ve Sinema Eleştirmeni Kerem Akça bir söyleşide, son yıllarda sinema yazarlığı ile ilgili sosyal platformlarda çok fazla eleştirinin olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.

Herkes şikâyetçi

Ramazan Bayramı’na kısa bir süre kala çarşı ve pazarda alışveriş yoğunluğu başladı. 2 yıllık pandemi döneminin ardından rahatlıkla alışverişe çıkan vatandaşlar, fiyatların yüksekliğinden yakınırken, esnaflar ise, artan maliyetler ve düşen alım gücünden dolayı satış yapamadığından dertli.

Vatandaş tepkili

Son günlerde enflasyona bağlı olarak artan fiyatlardan vatandaşlar şikayetçiyken, hastane kantinindeki fiyatlar adeta ‘pes’ dedirtti. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik önündeki hastane kantininde hastaların ve yakınların sürekli alışveriş yaptığı marketteki fiyatlar vatandaşın tepkisini topladı. Alışveriş sonrası ödedikleri yüksek ücretler karşısında çaresiz kalan vatandaşlar, mecburen satın aldıklarını belirterek, fiyatların denetim yetersizliğinden kaynaklandığı iddiasında bulundular.

Piyasalar fatura şokunda

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Dr. Ahmet Ercan Uçkan, ekonomide yaşanan sıkıntılarla ilgili açıklamada bulundu. Piyasaların elektrik ve doğalgaz faturalarının şokunu yaşadığını belirten Uçkan, “Ekonomide bıçak kemiği dayandı. Halk feryadının yeterince duyurulamadığından şikayetçi” dedi.

23 miyom çıkarıldı

Malatya'da kasığında dolgunluk, ağrı, düzensiz ve aşırı kanama şikayetiyle özel bir hastaneye başvuran 41 yaşındaki kadının rahim duvarında 23 miyom tespit edildi. Miyomların başarılı bir operasyonla alındığı kadın sağlığına kavuştu.

Telefon dolandırıcılığı uyarısı

Malatya Emniyet Müdürlüğü, kentte telefon dolandırıcılığı konusunda son günlerde şikayetlerin arttığı belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

2021 yılı asayiş raporu

Malatya'da jandarma sorumluluk bölgesinde geçen yıl 225 kadın şiddet görmesi nedeniyle şikayetçi oldu.

EPDK harekete geçti

EPDK, 1 Ocak'tan itibaren geçerli elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığına yönelik şikâyetler üzerine aralık faturalarını mercek altına aldı.

14 yıldır tıkalı olan kalp açıldı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne göğüs ağrısı ve nefes darlığı şikayeti ile başvuran hastanın, 14 yıldır tıkalı olan kalp damarları uygulanan operasyonla açılarak sağlığına kavuştu.

O şikâyeti durduruyor

Tatlı kayısı çekirdeği vücutta ilaç etkisi oluştururken acı kayısı çekirdeği ise zehirlenmelere yol açıyor. İşte tatlı kayısı çekirdeğinin 5 faydası...

‘Hiçbir şey yapılmadı’

Malatya’da boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından boş bir arazide defalarca bıçaklanan, Nursel Taşkın'ın kızı İrem Taşkın, koruma tedbirlerinin yetersiz olduğu için annesinin öldürüldüğünü savunarak, ‘Annem psikolojik, fiziksel şiddet, hakaret, tehdit her şeye maruz kaldı. Biz bütün bu yaşananların hepsini şikâyet ettik ama hiçbir şey yapılmadı’ dedi.

Çiftçi gübre fiyatına müdahale istiyor

Yaşanan küresel kuraklık ile birlikte gübre fiyatlarının yükselmesinden şikayetçi olan çiftçiler, Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığı ile yurt dışından gümrüksüz gübre ithalatı ile çiftçilere destek verilmesini istiyor.

Poşetleyip bagaja koymuşlar

Malatya'da bir şantiyede yavru köpekleri canlı canlı poşete koyup bagaja koyan kişilere Hayvanlara işkence yapmak veya acımasız ve zalimce muamelede bulunmak suçundan ceza kesildi. Olayı görüntüleyen hayvansever ise kendisinin de darp edildiğini iddia ederek şikayetçi oldu.

İthalatçı firmalar denetlensin

Malatya Mahrukatçılar Odası Başkanı Orhan Özbek, yakacak fiyatlarının artması nedeniyle vatandaşların kendilerini CİMER’ e dahi şikayet ettiğini belirtip, “Bu fiyat artışının sorumlusu biz değiliz. İthalatçı firmaların denetlenmesi gerekiyor” dedi. 

Erkan Yıldırım'dan özel tüyolar

Kuaför Erkan Yıldırım, güzelliğin sembolü haline dönüşen sarı saça sahip olanlara özel tüyolar vererek, ''Boyayla sarışın olan kadınların en büyük şikayeti, saç diplerinin kızıla dönmesi. Ancak bunun da çaresi var'' dedi.

Çalık esnafı dinledi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da İnönü Caddesindeki esnafları ziyaret etti.

‘Bir dokunduk bin ah işittik’

Bir dizi ziyaret için Malatya'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnafları ziyaret ederek, esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Esnafın uzun zamandır unutulduğuna dikkat çeken Akşener, esnafın ortak sıkıntısının ekonomi olduğunu söyledi. Akşener, ‘Elektrik parası, BAĞKUR, zamlar ve zincir marketlerden bütün esnaf gurupları şikayetçi. Aybaşında hem doğalgaza, hem elektriğe zam yapıldı. Bir dokun bin ah işit’ dedi.

Tozdan kapımızı açamıyoruz

Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Sivas Caddesinde başlatılan hat yenileme çalışmalarından dolayı mağdur olduklarını savunan esnaflar, 'Bir haftadır toz duman içerisindeyiz, günde 10 ila 15 metre yapıp üstünü kapatıp toprağı, pisliği bırakıyorlar, arkasından kaldırımı yapabilirler. Yapmıyorlar, yapılmadığı için toz duman içerisinde kapımızı açamıyoruz' diye konuştular.

Saldırıyı kınadılar

Malatya'da yoğun bakımda tedavi gören hastalarının hayatını kaybetmesi üzerine hasta yakınları doktor ve sağlıkçılara şiddet uyguladı. Yoğun bakımda yaşanan arbede güvenlik kameralarına da yansırken, iki tarafta birbirlerinden şikayetçi oldu.

72 miyom çıkarıldı

Malatya'da, karın ağrısı ve karnındaki şişlik şikayetiyle hastaneye başvuran hastanın rahim duvarındaki 72 miyom, başarılı operasyonla çıkarıldı.

‘Çiftçinin parası yok’ 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın katıldığı bir televizyon programında bir anısını anlatırken, bir çiftçi için "cebinde telefonu var ama yoksulluktan şikayet ediyor" sözlerine tepki gösteren Tüm Köy- Sen Genel Başkanı Sadık Turan, "Çiftçinin cebinde telefonu var ama parası yok" dedi.  

Bu kadar ağır geçeceğini düşünmedim

Kovid-19 salgını sonrası hastanenin farklı birimlerinde görev alan Turgut Özal Tıp Merkezi Üroloji Ana Bilim Dalı Asistan Doktoru Muhammed Ali Kaya, Kasım 2020'de kırgınlık, hafif öksürük ve ateş şikayetleri yaşamaya başladı.

'İhlale izin vermeyiz'

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sobacı, gazetelere yönelik şikayetlerde bütün kesimlerin mutabık kaldığı Basın Ahlak Esasları'na uygun hareket ettiklerini belirtti. Sobacı, 'Basın Ahlak Esasları'nın ihlaline izin vermeyiz' dedi.

Eşinin intihar ettiğini söyledi

Malatya'da geçtiğimiz eylül ayında bir apartmanın 4'üncü katından düşerek ağır yaralanan genç kadının kocası, polise eşinin intihar ettiğini söyledi. Yoğun bakımdan çıkan genç kadının ifadesi ise gerçeği ortaya çıkardı. Kocasının kendisini attığını söyleyen kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan koca, çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Helikopter ile getirildi

Malatya'nın Darende ilçesinde göğüs ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kalp krizi geçirdiği anlaşılan Mustafa Deniz, ambulans helikopterle Malatya'ya sevk edildi.

Helikopter ile getirildi

Malatya'nın Darende ilçesinde göğüs ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kalp krizi geçirdiği anlaşılan Mustafa Deniz, ambulans helikopterle Malatya'ya sevk edildi.

Vatandaş şikâyetçi

Battalgazi İlçesi Akpınar Mahallesi Aslantepe Caddesi üzerinde bulunan mahalle minibüs duraklarındaki çukurlar dikkat çekiyor.

Pazarcıları marketler ve virüs vurdu

Malatya meyve ve sebze pazarı esnafını hem marketler hem de korona virüs vurdu. İşlerinin iyice azalmasından şikayet eden esnaf eski günlerini özlüyor.

Gürkan iki merkez ilçeyi uyardı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, vatandaşların, cadde ve sokakların temizliği noktasında Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerinden şikayetçi olduklarına dikkat çekerek, iki merkez ilçeyi, cadde ve sokaklarının temiz olması noktasında uyardı.