Osman Güder Haberleri

Osman Güder Haberleri

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile ilgili haberleri listeleyin.

Projeye tam not

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ile birlikte tarihi ve kültürel zenginliği ile ön plana çıkan, birçok yerli ve yabancı turistin uğrak mekanı olan Eskimalatya'ya yapılacak olan Meydan Projesi'nde alanında incelemelerde bulundu.

Gençlerle birlikte kulaç attı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Göztepe Mahallesinde yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek olan 'Battalgazi Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nda gençlerle bir araya gelerek, onlarla birlikte kulaç attı.

Güder'den Muharrem ayı ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdül Kadir Duran, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Battalgazi İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir, Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte Muharrem ayı dolayısıyla Hz. İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı Başkanı Celal Abbas Karaduman'ı ziyaret etti.

Çakır sahil projesini inceledi

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in kadim ilçeyi geleceğe taşıyacak projelerinden bir tanesi olan 'Kırkgöz Sahil Parkı Proje' alanında incelemelerde bulundu. Projeleri ile her kesimden büyük takdir topladığı belirtilen Başkan Güder'e bir tebrik de Milletvekili Çakır'dan geldi.

Güder'den Karaaslan'a hayırlı olsun ziyareti

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi Devlet Hastanesi'ne Başhekim olarak atanan Doç. Dr. Erol Karaaslan'ı makamında ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileklerinde bulundu.

Gençliğimizin her zaman yanındayız

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında aldıkları puanlarla dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Güder, 'Geleceğin öğretmenleri, doktorları, mühendisleri, bilim insanları olacak sevgili öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Gençliğimizin her zaman yanındayız' dedi.

Güder’den Berk’e ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk'e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirerek, yeni görevinin kendisine ve Malatya'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Malatya’ya nefes olacak

Battalgazi'de startı verilen 'Kırkgöz Sahil Parkı Projesi'nin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Dev projenin baş mimarı Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 'Yenilikçi ve doğa dostu anlayışı ile hayata geçirdiğimiz projemiz Malatya'ya nefes olacak' dedi.

İnsanlık için önemli bir değer

Malatya Arslantepe Höyüğü'nün Türkiye'nin 19. Kültür Mirası olarak 26 Temmuz 2021 tarihinde UNESCO Kültür Mirası Asıl Listesine alınışının 1. yıldönümü nedeniyle bir program düzenlendi.

3 milyonluk ulaşım yatırımı

Hayata geçirdiği 325 milyonluk göz kamaştıran ulaşım yatırımı ile Battalgazi'de büyük takdir toplayan Battalgazi Belediyesi, son olarak Göztepe ve Tandoğan Mahallesi'ndeki 10 sokağa toplam 3 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi.

Çakır esnafı gezdi

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, beraberinde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Hakkı Pekel ile birlikte Kışla Caddesi'ndeki esnafları ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Battalgazi'ye hayran kaldı

Erasmus çerçevesinde gerçekleştirilen 'Trust Yourself-Take Action!' projesiyle İspanya, İtalya, Yunanistan ve Türkiye'den Malatya'ya gezi için gelen yaklaşık 40 öğrenci, Medeniyetin Kalbi Battalgazi'deki tarihi yerleri gezdi. Medeniyetlerin beşiği Battalgazi'de tarihi bir yolculuğa çıkan yabancı öğrenciler, özellikle UNESCO Dünya Kültür Mirası 'Arslantepe Höyüğü'ne hayran kaldı.

Bağtepe’ye köy yerleşke alanı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi, vatandaşlara yeni yaşam alanları oluşturmak amacıyla Bağtepe Mahallesi'ndeki 74 dönümlük alanda 'Köy Yerleşke Alanı' oluşturuyor. Birer dönümlük parseller şeklinde oluşturulan alanların satışı ise Battalgazi Belediyesi tarafından ihale usulüne göre yapılacak.

Kızılay'ın önemini her zaman hatırlamalıyız

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kızılay Malatya Şube Başkanı Osman Korkut ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Başkan Güder, 'Tarih boyunca mazlumların ve mağdurların yanında olarak insanlık ailesinin sorunlarına çare olan Kızılay'ın önemini her zaman hatırlamalıyız' dedi.

2023 seçimleri çok önemli bir sınav

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemli bir sınav olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 'Cumhuriyet 100. yılına girerken içeride ve dışarıda siyasetle, milli iradeyle karşı vesayetlerle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler' dedi.

Kararı onaylamadı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Temmuz Ayı Battalgazi Belediye Meclisinde alınan Hanımınçiftliği, Bahçebaşı (Orduzu) ve Hatunsuyu Mahallelerinin sınırları yeniden düzenlenerek, 3 yeni mahalle kurulmasına kararını onaylamadığını açıkladı.

Tüp geçit çalışmaları tamamlandı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in yoğun gayretleri sonucunda startı verilen Eskimalatya-Hasırcılar yolu üzerinde bulunan Hemzemin alt geçidindeki Tüp Geçit çalışmaları tamamlandı. Çift yönlü gidiş-geliş şeklinde yapılan Tüp Geçit, trafik akışını rahatlatmasının yanı sıra görseli ile de olumlu not aldı.

Satranç turnuvası başladı

Malatya Battalgazi Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen 1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası'nın startı, medeniyetin kalbi Battalgazi'de verildi. 5 kategoride düzenlenen ve 21 Temmuz 2022 tarihindeki ödül töreni ile son bulacak olan turnuvaya, yurt içinden 420 sporcu, yurt dışından ise 80 sporcu katılım sağladı.

Güder, veterinerlerle buluştu

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, veteriner hekimleri ağırlayarak sektörünün mevcut durumu, iyileştirme ve geliştirme çalışmaları konularında istişarelerde bulundu.

Güder'den 15 Temmuz ziyareti

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz 2016 yılında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kalkıştığı hain darbe girişiminde gazi olan Osman Demir, Enes Gün, Ramazan Kaya ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Ramazan Sarıkaya'nın ailesini evinde ziyaret ederek, onlara destek oldu.

Görseller paylaşıldı

Eskimalatya‘da Battalgazi Belediyesi tarafından yapılacak olan Eskimalatya Meydanı ile ilgili görseller kamuoyu ile paylaşıldı.

Güder'den 15 Temmuz mesajı

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Battalgazi'de bayram

Kurban Bayramı namazını her yıl olduğu gibi bu yıl da Battalgazi'deki Namazgah'ta kılan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Valisi Hulusi Şahin'inde katıldığı namaz sonrasında vatandaşlarla bayramlaştı.

Güder'den Bayram mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kurban bayramını yayımladığı mesaj ile kutladı.

Minik kalplere bayram hediyesi

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kurban Bayramı öncesi Göller Köyü'ndeki 59 çocuğa aldığı bayramlık hediyelerle yüzlerini güldürdü. Başkan Güder, 'Çocuklarımız her şeyin en iyisine layıktır. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlar için ne yapsak azdır' dedi.

Ulaşım güvenli hale gelecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vali Hulusi Şahin ile Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları (TCDD) ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, hemzemin geçitlerdeki çalışmaları inceledi.

Her düşünceyi önemsiyoruz

Vatandaşla her zaman iç içe olan ve sık sık esnaf ziyaretleri yapan Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Sahafçılar Çarşısı'ndaki esnafları ziyaret ederek, 'Hayırlı işler' temennisinde bulundu. Başkan Güder, Battalgazi'nin daha iyi bir geleceğe ulaşması amacıyla her vatandaşın düşüncesini önemsediklerini söyledi.

Güzel bir meydan kazandıracağız

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi tarafından tarihi ve kültürel zenginliği ile ön plana çıkan, birçok yerli ve yabancı turistin ise uğrak mekanı olan Eskimalatya'ya kazandırılacak olan 'Meydan Projesi'nin yapımı için atıl durumda bulunan eski kaymakamlık binasının yıkımına başlandı.

3 yeni mahalle kurulacak

Battalgazi Belediye Meclisi, Temmuz ayı olağan toplantısı tamamlandı. Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval başkanlığında yapılan toplantıda, Hanımınçiftliği, Bahçebaşı (Orduzu) ve Hatunsuyu Mahallelerinin sınırları yeniden düzenlenerek, 3 yeni mahalle kurulmasına karar verildi.

Konsere yoğun ilgi

Battalgazi Belediyesi, Türk müziğinin sevilen ünlü sanatçısı Manuş Baba'yı Malatyalılarla buluşturdu. Kültürel etkinlikler çerçevesinde güzel bir yaz akşamında düzenlenen açık hava konserinde sahne alan Manuş Baba, birbirinden güzel eserlerini konsere katılan binlerce Malatyalılar için seslendirdi.