Müjde Haberleri

Müjde Haberleri

Çalık’tan Müjde

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Yeşilyurt Çırmıktı’daki eski kaymakamlık binası çok fazla yükü taşıyamıyordu. 330 bin nüfusu olan Yeşilyurt’a o binanın hizmet edemeyecek hale geldiğini bakanımıza ilettik. Bakanımız talimatlarını verdi, 3 Ekim’de Yeşilyurt kaymakamlık binamızın ihalesi yapılıyor. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’dan bu bölge için iki karakol talep etmiştik, onların çalışmaları da tamamlandı” dedi.

TOKİ’den konut müjdesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Malatya İli Battalgazi Bahçebaşı Mahallesi’nde 513 adet konut, 1 adet 5 dükkanlı ticaret merkezi ve 1 adet cami inşa edecek.

KYK’da sadece anapara ödenecek

Milyonlarca gencin merakla beklediği öğrenim kredisinin geri ödemesiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası gençlere müjdeli haberi verdi.

Mahalleliye konut müjdesi

20 hektarlık Beydağı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alanında TOKİ tarafından 915 konut ile 38 adet iş yerinin yapımı bitme aşamasına geldi. Proje alanında yer alan yaklaşık 575 adet konut için hak sahipleri ile sözleşme imzalanırken geriye kalan yaklaşık 320 adet konutun kaldığı tespit edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yaptığı görüşmeler neticesinde ilk dönemde TOKİ ile anlaşmayan hak sahiplerine müjdeli haberi verdi. Gürkan, yeni bir sözleşme ve protokol çerçevesinde geriye kalan yaklaşık 320 konutun hak sahiplerine verileceğini söyledi.

Emeklilik maaşında oran düşük kaldı

Büro Ailesi Sendikası (BAL-SEN) Genel Başkanı Burak Dinçer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği 3600 ek gösterge ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Denetim yok

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, ekonomik sıkıntıların atlatılması için tüm destek ve uygulamaların tabana, köylüye, çiftçiye ve esnafa verilmesi gerektiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız ev kredisi müjdesini verdiğinde daha kürsüden inmeden ev fiyatları büyük oranda arttırıldı” dedi.

Özlük hakları müjdesi

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ziyarette yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının özlük hakları konusunda çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, 'Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda inşallah bu talepleri yerine getireceğiz' dedi.

Tapu teslim töreni yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Malatya ziyareti çerçevesinde Özal Mahallesinde (Cihadiye) düzenlenen Rezerv Alanı Tapu Teslim Törenine katılarak, mahalle sakinlerine tapularını teslim etti. Bakan Kurum, tören sırasında gençlere halı saha müjdesi verdi.

Bayram buruk geçecek

Hükümetten milyonlarca emekliye beklediği müjdeli haber gelmedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayram ikramiyelerine bu yıl zam yapılmayacağını, bin 100 lira olarak ödeneceğini açıkladı. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimler Derneği (TÜMİŞDER) Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, iğneden ipliğe her gün her şeye zam gelirken, emekli ikramiyesinde artışa gidilmediğini belirterek, “Emekli buruk bir şekilde bayrama girecek” dedi.

Doluluk oranı arttı

Son yıllarda yetersiz yağış nedeniyle kuraklık etkilerinin yaşandığı Malatya'da bu kış etkili olan kar yağışları yüzleri güldürdü. Kentteki baraj ve göletlerdeki doluluk oranlarında artış gözlemlenirken, uzmanlar kentte bu yıl kuraklık beklenmediğinin müjdesini verdi.

Battalgazi'ye dev sahil projesi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği Hasırcılar Park ve Sahil Projesi alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Servisçi esnafına fark müjdesi

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçlari Esnaf Odasi Başkanı Mesut İnce, taşımalı eğitim servisi yapan şoför esnafına akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle ortaya çıkan fiyat farkı ödemesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinden(TBMM) geçtiğini söyledi. 

Zamlar müjde gibi verildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Nisan ayının ilk gününden itibaren peş peşe elektrik, doğalgaz, et, şeker ve un zamlarının ‘müjde’ gibi yürürlüğe konulduğunu söyledi.

Baharın müjdecisi leylekler

Malatya'nın Kale ilçesinde, havaların ısınmaya başlamasıyla Karakaya Baraj Gölü civarına leylekler gelmeye başladı.

Güder Orduzu sakinleriyle buluştu

Daha yaşanabilir bir Battalgazi için 'Durmak yok yola devam' sloganını kendine şiar edinen Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, halkın ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve taleplerini dinlemek için Orduzu'da düzenlenen mahalle toplantısına katıldı. Başkan Güder, 2022 yılı içerisinde Orduzu bölgesinde doğal gaz çalışmalarının artarak devam edeceği müjdesini verdi.

Bakan Özer'den öğrencilere müjde

Malatya'da il değerlendirme toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, doğalgaza erişimi bulunan tüm okulların bu yıl dönüştürüleceğini söyledi. Bakan Özer, ayrıca okul öncesi eğitime erişimin de artırılması adına Türkiye'de 3 bin yeni anaokulu ile 40 bin ana sınıfını hizmete açacaklarını söyledi.

Nevruz Çiçekleri açtı

Malatya'nın Akçadağ İlçesinde baharın müjdecisi olan 'Nevruz Çiçekleri' açmaya başladı.

Nevruz çiçekleri açtı

Kale ilçesinde, baharın müjdecisi olan nevruz çiçekleri açmaya başladı.

KDV indirimi fiyatlara yansıtılmalı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temel gıda ürünlerinde KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'i indirildiği müjdesini verdiğini ve Resmî Gazete’de de yayımlandığını belirterek, “Bu indirimin fiyatlara yansıması için şimdi sıra iş dünyasında, reel sektörde. Milletimizi yüksek enflasyon ve hayat pahalılığından koruyacak güçlü adımları birer birer atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde her şey Türkiye için diyerek çıktığımız yolda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Tüfenkci'den esnaf ziyareti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ile birlikte Malatya'da esnaf ziyareti yapan AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, KDV'nin yüzde 1'e düşürülmesini müjde niteliğinde bir gelişme olduğunu söyledi.

KDV yüzde 1'e indirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temel tüketim maddelerinde KDV oranının yüzde 8'den yüzde 1'e indirildiğini açıkladı. Erdoğan, kanun düzenlemesini canlı yayında imzaladı.

Sağlıkçılara zam müjdesi

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, sağlık işçilerinin ücretlerinde iyileştirme yapılmasına karar verildi.

Sağlık çalışanlarına otobüsler ücretsiz

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Sağlık İl Müdürlüğü arasında Arguvan İlçesinde bulunan ancak kullanılmayan Arguvan Toplum Sağlığı Merkezi'nin Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına 5 yıllığına devri için protokol imza töreni düzenlendi. Gürkan, sağlık çalışanlarına otobüslerin ücretsiz olacağı müjdesini de verdi.

Tütün yasasında müjdeli haber

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ve muhtarlar, yeni tütün yasasının ertelenmesi için Ankara'ya gitti.

Güder’den gençlere müjde

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, depremzede ailelerin yaşadığı Gelincik Tepesi'ndeki gençlerin ruhsal gelişimine katkıda bulunmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek ve gençlere rehberlik ve danışmanlık yapmak amacıyla 'Gençlik Merkezi' yapılacağı müjdesini verdi.

Yüzde 60’ı tamam

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) İŞGEM Mesleki Eğitim Merkezi Projesi inşaat çalışmalarını inceleyen MTSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, inşaat çalışmalarının yüzde 60'ının tamamlandığını belirterek, iş arayan gençlere umut olacak projenin çok yakın zamanda faaliyete geçeceğini müjdeledi.

Baraj zarar verecek

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım Pütürge Tepehan'da yapılması planlanan Büyükçay Barajı ile ilgili olarak, barajın yapılmasıyla bazı köylerin Adıyaman'a bağlanacağını, bu köylerin de elden çıkmasıyla Malatya'nın Nemrut ile artık hiçbir bağı kalmayacağını savundu. Yıldırım barajın yapımı ile Pütürge'nin hem ekolojisine hem de tarihine zarar vereceğini belirterek, "Adıyaman için müjde olarak anılan bu baraj Malatya için adeta hüsran" dedi.

Projemizi 2022'de tamamlayacağız

Malatya'nın Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Tandoğan Mahallesi'nde yapımı devam eden 'Gül Bahçesi Projesi'nin çalışmalarını yerinde inceleyerek, 3 milyon lirayı aşan projeyi 2022 yılında tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunacakları müjdesini verdi.

Çiftçiye müjde

Döviz kurunun düşmesiyle birlikte, gübrede yapılan yüzde 20 indirimin ardından yeme de yüzde 5-13 aralığından indirim bekleniyor.

Fahrettin Koca’dan müjde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre merkezi yerleştirmeyle 20 bin sözleşmeli personel alım sürecinin başlatıldığını açıkladı.