Malatya Su Haberleri

Malatya Su Haberleri

Gaziler Saadet’te

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şube Başkanı İbrahim Cengiz, beraberindekilerle Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay’ı İl Başkanlığında ziyaret ettiler.

Malatya’da yetiştirilip Bursa’da satılacak

Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi'nde yetiştirilen 11 baş safkan Arap koşu tayı Bursa'da satılacak.

Kızılay'ın önemini her zaman hatırlamalıyız

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kızılay Malatya Şube Başkanı Osman Korkut ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Başkan Güder, 'Tarih boyunca mazlumların ve mağdurların yanında olarak insanlık ailesinin sorunlarına çare olan Kızılay'ın önemini her zaman hatırlamalıyız' dedi.

Başhekimsiz hastane

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Serdar Deniz’in, geçtiğimiz günlerde görevinden ayrılmasıyla birlikte hastane yönetiminde bir boşluğun oluştuğunu savunarak, “Bir an önce işin ehli olan bir başhekimin atanması gerekiyor” dedi.

Önlem alınsın!

Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, damızlık hayvanların kesime gittiğini ve bununla ilgili herhangi bir denetlemenin olmadığını ileri sürerek, “Önümüzdeki süreçte eğer damızlık hayvanların değeri etten yüksek olmadığı takdirde hepsi kesime gidecek. Böyle giderse bir kilo et ve süte muhtaç olacağız” dedi.

Unutmadık!

Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Milli iradeyi ipotek altına almaya çalışan, demokrasimize, geleceğimize karşı girişilen hain darbe kalkışmasının üzerinden 6 yıl geçti. Milletin birlik ve beraberliği manevi ruhu sayesinde bu hain kalkışmadan kurtulan milletimiz 15 Temmuz’u asla unutmayacak, unutturmayacaktır” dedi.

Korkut yeni başkan

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı’na Osman Korkut getirildi.

Biz bir aileyiz

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz ve HAK-İŞ Malatya Şube Başkanı Bünyamin Geleri Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Ücretsiz yararlanma uzatılsın

Saglik Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingol, sağlık çalışanlarının 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek olan toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkının uzatılmasını istedi. Bingöl, “Toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı sağlık çalışanlarına vefa borcudur” dedi.

Bin 400 aileye yardım

Türk Kızılay Malatya Şubesi tarafından 2020 yılında yaşanan depremden etkilenen ve maddi durumun iyi olmayan bin 400 aileye Kurban Bayramı öncesinde 500’er liralık alış veriş kartı dağıtıldı.

Camiler çocuklarla şenlendi

Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, çocukların Kur'an-ı Kerim ve içeriği ile tanışmaları, dini bilgileri doğru bir şekilde öğrenmeleri için bütün velilere çocuklarını Yaz Kur'an kurslarına gönderme çağrısında bulundu.

Üretmek de yasak

Malatya'da sulama birliklerinin, suyun bir ay sonra azalacağını öne sürerek, hububat olan yerlerde çiftçilerin, ikinci ürün ekimine izin vermeyeceği iddia edildi. Battalgazi Alacakapı Mahalle Muhtarı Nafiz Sayın, “Üretim yapın, diyorlar sulama birlikleri hububat ekimi yapılan yerin yerine ikinci ürün ekimine izin vermiyor ama fiğ olan yere izin veriyor. Bu nasıl bir çelişki. Böyle bir saçmalık var mı? Sulama Birliği’nin çiftçilere yaptığı zulmü kim durduracak?” diye sordu.

TÜGVA'dan sertifika

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Malatya Şubesinin ortaokul ve lise öğrencilerine bilimi sevdirmek ve onları teknolojiyi kullanan konumdan, teknolojiyi geliştiren konuma taşımayı amaçlayan İcathanesi’nde 2021-2022 yılı döneminde eğitim gören öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi.

Emekli zam bekliyor

Yüksek enflasyon karşısında maaşları altı ayda eriyen emeklinin gözü, Temmuz’da yapılacak artışta. Temmuzda yapılacak olan zam oranının yüzde 39 gibi lanse edildiğini ifade eden TÜMİŞDER Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, “Yüzde 50’de verseler, yüzde 60’da verseler bu şartlar altında emeklinin geçinmesi mümkün değil. En düşük emekli maaşı asgari ücrete eşitlenmeli” dedi.

Poyraz kurul toplantısını değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz, MÜSİAD Genel İdare Kurulu toplantısını değerlendirerek, 'Yatırım, üretim ve istihdam odaklı strateji devam edecek' dedi.

Zulme dur de!

Malatya’da düzenlenen kitlesel basın açıklamasıyla Hindistan hükümetinin ülkede yaşayan Müslümanlara yönelik hakaret ve saldırılarına tepki gösterildi. AGD Malatya Şube Başkanı Vahdettin Altınova, Hindistan hükümetinin Müslümanları asimetrik psikolojik terörün tüm yönleri ile kıskaca aldığını belirterek, “Bir sonraki aşaması soykırım ve etnik temizliktir” dedi.

Cem Vakfı’ndan Güder’e anlamlı ziyaret

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Başkan Güder, 'Toplumsal dengenin ve sosyal barışın sağlanmasında Cem Vakfı önemli bir role sahiptir' dedi.

Sağlık-Sen seçimleri yargıya taşındı

Sağlık-Sen Malatya Şubesi'nin 14 Haziran Salı günü yaptığı 6. Olağan Genel Kurulu yargıya taşındı.

Şekeri fabrika satsın

Malatya Şeker Fabrikası 2022-2023 pancar alım sezonunda yaklaşık 470 bin ton pancardan, 50 bin ton şeker, 120 bin ton küspe ve 20 bin ton da melas elde etmeyi hedefliyor. Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, bu yıl şekerde yaşanan tedarik sıkıntısının tekrar yaşanmaması için önümüzdeki sezonda şeker satışının direkt fabrika aracılığıyla yapılması gerektiğini söyledi.

Kan bağışı normale döndü

Düzenli ve gönüllü kan bağışının öneminin pekiştirilmesi ve yaygınlaştırılması için 14 Haziran’da kutlanan Dünya Kan Bağışçıları Günü dolayısıyla açıklamada bulunan Kızılay Malatya Şube Başkanı Dr. Harun Kurt, kan bağış rakamlarının pandemi öncesindeki gibi normale döndüğünü söyledi.

TÜFAD'ın yeni başkanı Dedeoğlu

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Malatya Şube Başkanlığına Cumali Dedeoğlu getirildi.

Toprak yaşamdır

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, Toprak Bayramı vesilesiyle yaptığı açıklamada, “Açlığın, yoksulluğun, eşitsizliklerin yaşandığı bir dünyada ülkemiz sahip olduğu zengin toprak varlıklarını çok iyi korumak ve geleceğe aktarmak zorundadır. Toprak yaşamdır, candır” dedi.

Duyarlılığa teşekkür

Malatya Valisi Hulusi Şahin, önceki gün bazı kamu kurum ve kuruluşların, ihalelerin bedelini bölerek veya doğrudan temin ile alım yapmaya başlamaları üzerine, ‘Resmi İlan Genelgesi’ yayınlamıştı. Basın İlan Kurumu Malatya Şube Müdürü İbrahim Yalınbaş ve Malatya Net Medya Grubu, kanun, yönetmelik ve mevzuata uygun hareket edilmesini isteyen Vali Hulusi Şahin’e duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Yönetmelik yetersiz

Eğitim Sen Malatya Şubesi, ‘Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği’nin, ayrıştırıcı ve yetersiz olduğunu savunarak, yönetmeliğin iptal edilmesini talep etti.

İnsanlık suçu

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum Der) Malatya Şube Başkanı Bahattin Anıl, Başbakan Adnan Menderes ve iki bakanın idam edildiği 27 Mayıs 1960 darbesinin, bir insanlık suçu olduğunu söyledi.

Malatya futbolunun acı günü

Malatya futbolunun renkli simalarından, eski futbolcu ve teknik direktör, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Malatya Şube Başkanı Muharrem Zeyno hayatını kaybetti.

Saygısızlık

İzmir'in Torbalı ilçesinde, merkezi ezan sistemine girilerek, iki caminin hoparlöründen Bülent Ersoy'un 'Yüzünü Göremem' isimli şarkısı çalındı. Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin, nüfusun ?’sinden fazlasının Müslüman olduğu ülkemizde, yapılan bu siber saldırının ülkemize ve tüm dünya Müslümanlarına yapılmış bir saygısızlık olduğunu söyledi.

50 milyon TL gelir

Gen kaynaklarının korunması amacıyla Osmanlı geleneklerine dayanan safkan Arap atı yetiştiriciliğine devam eden TİGEM, bu yıl 235'i koşu, 45'i safkan elit kategorisinde olmak üzere 280 tay satacak. Karacabey, Anadolu ve aralarında Malatya Sultansuyu Tarım işletmelerinde yetiştirilen tayların satışından 50 milyon lira gelir bekleniyor.

Sesimizi duyun!

Büro Memur- Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Fidan, sendika üyelerinin, Sosyal Güvenlik Haftasında, taleplerini dile getirmek için bugün siyah renkli kıyafetlerle iş yerlerine gideceklerini, 18 Mayıs'ta 4 saat iş bırakma eylemi, 20 Mayıs Cuma günü ise tam gün iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi. SGK çalışanlarının yaşadığı mağduriyetlere dikkat çekmek istediklerini belirten Fidan, “Emeğin karşılığını alamıyoruz; Artık sesimizi duyun” dedi.

Kendinizi iyi yetiştirin

Malatya İnönü Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi ev sahipliğinde, Turgut Özal Tıp Merkezi ve Türkiye Hemşireler Derneği Malatya Şubesi işbirliği ile 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası programı düzenlendi. Hemşirelik mesleğinin önemine vurgu yapıldığı programa Hemşireler Derneği Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Azize Atlı Özbaş konuşmacı olarak katıldı.