İnönü Üniversitesi Haberleri

İnönü Üniversitesi Haberleri

İnönü finale adını yazdırdı

Voleybol Malatya İl Temsilcisi Mehmet Aslan anısına düzenlenen voleybol turnuvası çerçevesinde yapılan maçta İnönü Üniversitesi personeli ile Maliye Vergi Dairesi personeli karşı karşıya geldi. İnönü personeli finale adını yazdırdı.

İnönü Üniversitesi'nin teknoloji başarısı

Malatya İnönü Üniversitesi'nin 'Configurable Test Section Design for Transonic Wind Tunnel' başlıklı projesi finale kalarak başarı elde etti.

Başvurular 17 Ağustos'ta bitiyor

Malatya İnönü Üniversitesi'ne ağırlıklı sağlık görevlisi olmak üzere toplam 165 sözleşmeli personel alımıyla ilgili yerleştirilmeye hak kazanan asil adayların 17 Ağustos'a kadar başvuru yapmaları istendi.

Spor Bilimler Fakültesine yoğun ilgi

Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi tarafından 17 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan özel yetenek sınavı, öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Malatya’ya deprem uyarısı

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Onat, 'Malatya, Pütürge ve Erkenek segmentlerinin kırılmasıyla birlikte 6.6 ila 7.2 büyüklüğünde iki depremle karşı karşıya kalabilir' dedi.

Malatya, öğrenci dostu bir şehirdir

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, bir televizyon programında Malatya'nın öğrenci dostu bir şehir olduğuna vurgu yaparak, İnönü Üniversitesi kampüsünün öğrencilere son derece renkli, farklı imkan ve etkinliklerle dolu bir üniversite yaşamı sunduğuna dikkat çekti.

Anadolu üniversiteleri tanıtıldı

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı son gününde İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.

Ameliyata arabayla gidiyor

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde ameliyata alınacak çocuklar için akülü araç uygulaması başlatıldı. Kentte bir ilk olan uygulama ile çocukların ameliyat korkusunu yenmesi hedefleniyor.

İnönü'den medya analiz raporu

Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını içeren Malatya İnönü Üniversitesi 2022 Yılı Medya Analiz Raporu yayımlandı. Rapora göre, İnönü Üniversitesi 2022 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 18 bin 959 haberle yerel ve ulusal medyada yer aldı. Rapora göre, söz konusu dönemde medyada yayımlanan haberlerden 4 bin 630 habere İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Uygulama Birimi İnühaber Merkezi kaynaklık etti.

Öykü yazıp ödül kazandılar

Malatya İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenen Malatya Öyküleri Yarışması sonuçları açıklandı. Yarışma sonunda 2 tane ikinci ve 2 de üçüncü ilan edildi.

52 öykü yarıştı

İnönü Üniversitesi'nce düzenlenen "Malatya Öyküleri Hikaye Yarışması"nda derece girenler açıklandı.

Kafeterya kiraya verecek

Malatya İnönü Üniversitesi, kantin kafeterya yerini, açık teklif usulü ihaleyle kiraya verecek.

İlk 30’da yokuz

ODTÜ Enformatik Enstitüsü’nün “University Ranking by Academic Performance” (URAP) sıralamasına göre Türkiye'deki en iyi üniversiteler açıklandı. Malatya İnönü Üniversitesi listede 31’nci sırada yer alırken, ilk kez listeye giren Malatya Turgut Özal Üniversitesi ise 155. sırada yer aldı.

İnönü'de tanıtım günleri

Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasından sonra üniversite adaylarında bu kez tercih heyecanı başladı. Adaylar, tercihlerini 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında yapabilecek.

Aday öğrencilere hatırlatma

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasından sonra adayların tercih edecekleri üniversitelerin edindikleri belgelerine dikkat edilmesi istendi. Malatya İnönü Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak aday öğrencilere kurumsal akreditasyon belgesine sahip olduklarına ilişkin hatırlatma yaptı.

İnönü'ye 10 turuncu bayrak daha

Malatya İnönü Üniversitesi, bu yıl 10 turuncu bayrak daha alarak, toplam ödül sayısını 13'e çıkardı.

3 ilin nüfusundan fazla mezun verdi

Malatya İnönü Üniversitesi, Türkiye'de 3 ilin nüfusundan fazla mezun verdi.

Mezuniyet coşkusu

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi.

15 temmuz konferansı

Malatya İnönü Üniversitesi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle 'Toplumsal Hareketler Sosyolojisi Bağlamında 15 Temmuz Direnişi' Konferansı ve 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin gazete manşetlerinin yer aldığı sergi düzenlendi.

Diş Hekimlerinde mezuniyet heyecanı

Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi.

Patent şampiyonu üniversiteler arasında

Malatya İnönü Üniversitesi teknoloji segmentinde Robotik Teknolojiler, Yapa Zeka, Batarya Teknolojileri ve Finans kategorilerinde Türkiye'nin Patent Şampiyonu Üniversiteleri arasına girdi.

TÖTM dikkat çekiyor

Almanya'daki Giessen Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Winfried Padberg, deneyimlerini artırmak ve canlıdan canlıya organ naklini yerinde görmek için karaciğer naklinde Avrupa'da birinci, dünyada ikinci sırada olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde temaslarda bulundu.

Öğretim elemanları alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi'nin değişik fakültelerinin birimlerine sınavla 20 öğretim elemanı alınacak.

En iyi üniversiteler arasında

Malatya İnönü Üniversitesi, uluslararası üniversite sıralama sistemi QS'in Emerging Europe & Central Asia (QS EECA) 2022 Yılı Sıralamasında 301+ bandında yer alarak gelişmekte olan Avrupa ve Orta Asya ülkeleri kategorisinde en iyi üniversiteler arasında yer aldı.

Malatya hareketli bir bölge

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Vehbi Aluçlu, Malatya’nın hareketli bir bölgede olduğunu bu fay hattı üzerinde çok büyük bir deprem beklemediklerini belirterek, “Bölgede bizi daha çok ilgilendiren deprem Sincik, Çelikhan, Erkenek, Gölbaşı. Burası kırılırsa Malatya çok etkilenecek” dedi.

İnönü Üniversitesi 165 personel alacak

Malatya İnönü Üniversitesi'ne ağırlık sağlık görevlisi olmak üzere toplam 165 sözleşmeli personel yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın alınacak.

Madde kullanımı beyne zarar veriyor

İnönü Üniversitesi Kampüs FM Eğitim Söyleşileri programına konuk olan Psikolog İsmail Reyhani, dinleyicilere madde bağımlılığının zararlarını ve bağımlılıktan kurtulma yollarını anlattı.

Spor Yöneticiliği bölümü akredite edildi

Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi bünyesindeki, Spor Yöneticiliği Bölümü, Spor Bilimleri Derneği, Spor Bilimleri Eğitim Programları, Spor Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (SPORAK) tarafından yapılan akreditasyon iki yıl boyunca geçerli olacak ikinci yılın ardından yapılacak ara değerlendirmenin sonuç raporuyla üç yıl daha uzatılabilecek.

İnönü'de takvim belli oldu

Malatya İnönü Üniversitesi Senatosu'nda görüşülen Lisans ve Ön Lisans Programlarına ait 2022-2023 eğitim öğretim yılı akademik takvimi belli oldu. Takvime göre İnönü Üniversitesinde yeni eğitim öğretim dönemi 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak.

YÖKAK'tan İnönü Üniversitesi'ne akredite

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Kurumsal Akreditasyon Programı'na 2021 yılında dahil edilen 12 üniversite arasında yer alan Malatya İnönü Üniversitesi, kurul tarafından akredite edilerek 'Kurumsal Akreditasyon Belgesi' almaya hak kazandı.