Güvenlik Haberleri

Güvenlik Haberleri

Feci kaza: 9 yaralı

Malatya'da dört aracın karıştığı trafik kazasında 9 kişi yaralandı. Kaza anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Gürkan’dan HAVELSAN’a ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyesinin veri güvenlik sistemlerini daha sağlıklı hale getirmek adına, HAVELSAN tarafından üretilen güvenlik yazılımlarının devreye alınması konusunda Ankara'da istişarelerde bulundu.

Marketteki hırsızlık kamerada

Malatya'da bir benzin istasyonuna ait marketin kasasından bin TL çalan şüphelinin hırsızlık anı, marketin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Güvenlik görevlilerinden örnek davranış

Malatya Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanlarında güvenlik görevlisi olarak çalışan personeller, son bir hafta içerisinde unutulan ve kaybolan çanta, altın, para, cüzdan, cep telefonu ve bir adet dizüstü bilgisayarı bularak sahiplerine teslim etti.

Bağış kumbarasını çaldı

Malatya'da SMA hastası bir çocuğun tedavisi için toplanan bağış kumbarası çalındı. Kumbaranın çalınma anı ise güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Özel Güvenlik Haftası kutlandı

Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya Park'ta görev yapan güvenlik personelinin 26-30 Haziran Özel Güvenlik Haftası'nı kutladı.

200 polisli duruşma

Malatya'da başından silahla vurularak öldürülen Ekrem Kaya cinayeti ile ilgili gözaltına alınan 8 zanlıdan 7'si tutuklandı. Tutuklanan 7 zanlı geniş güvenlik önlemleri altında cezaevine gönderildi.

Malatya'daki trafik kazaları kameralarda

Emniyet Genel Müdürlüğü Malatya'da geçtiğimiz Mayıs ayında meydana gelen ve Kent Güvenlik Sistemi kameralarına yansıyan trafik kazalarının görüntülerini paylaştı.

Öğrencilere güvenli internet eğitimi

Güvenli ve bilinçli internet kullanımını sağlamak, siber güvenlik alanında siber farkındalık oluşturmak amacıyla polis tarafından SİBERAY eğitimleri devam ediyor. Her yaş grubundan bireyleri bilinçlendirmek amacıyla Malatya'nın Darende ilçesinde polis tarafından sağlık personeli ve öğrencilere güvenli internet eğitimi verildi.

Malatya iyi bir noktada

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu'nu ziyaret eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Tekin Kutlu, kayıt dışı istihdamın önlenmesi konusunda Malatya'nın iyi bir noktada olduğunu söyledi.

Acilen önlem alınmalı

Saadet Partisi Malatya İl Başkanlığı, üreticinin ve tarım sektörünün problemlerini dile getirmek için geçtiğimiz gün düzenlediği Çiftçi Buluşması’nın sonuç bildirgesini kamuoyuyla paylaştı. Bildirgede, tarımın acilen önlem alınması gereken çok ciddi bir güvenlik meselesi haline geldiği vurgulandı.

SGK yeni binasında

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Tekin Kutlu, 2 yıl önce temelleri atılan SGK il binasının tamamlandığını ve yeni yerinde hizmet vermeye başladığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Sesimizi duyun!

Büro Memur- Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Fidan, sendika üyelerinin, Sosyal Güvenlik Haftasında, taleplerini dile getirmek için bugün siyah renkli kıyafetlerle iş yerlerine gideceklerini, 18 Mayıs'ta 4 saat iş bırakma eylemi, 20 Mayıs Cuma günü ise tam gün iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi. SGK çalışanlarının yaşadığı mağduriyetlere dikkat çekmek istediklerini belirten Fidan, “Emeğin karşılığını alamıyoruz; Artık sesimizi duyun” dedi.

Farkındalık oluşturacağız

SGK Malatya İl Müdürü Tekin Kutlu, Sosyal Güvenlik Haftası(SGK) dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu yılın ana temasının kayıt dışı istihdamla mücadele olduğunu vurgulayarak, “Toplumun tüm kesimlerinde sigortalı çalışmaya destek verilmesi konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz. Kayıt dışı istihdamın genişlemesi, bir taraftan çalışanların güvencesiz kalmasına yol açarken, diğer taraftan da kayıtlı istihdam aleyhinde haksız rekabete yol açmaktadır” dedi.

Sosyal Güvenlik Haftası kutlandı

Malatya İl Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Müdürü Tekin Kutlu Sosyal Güvenlik Haftası'nı kutladı.

Kazanın görüntüleri ortaya çıktı

Malatya'da 5 kişinin yaralandığı feci kazanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Bayram buruk geçecek

Hükümetten milyonlarca emekliye beklediği müjdeli haber gelmedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayram ikramiyelerine bu yıl zam yapılmayacağını, bin 100 lira olarak ödeneceğini açıkladı. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimler Derneği (TÜMİŞDER) Malatya Şube Başkanı Mehmet Tangüner, iğneden ipliğe her gün her şeye zam gelirken, emekli ikramiyesinde artışa gidilmediğini belirterek, “Emekli buruk bir şekilde bayrama girecek” dedi.

Kazalar kameralara yansıdı

Malatya'da meydana gelen 2 ayrı trafik kazası Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameralarına yansıdı.

Yazıklar olsun!

Malatya'da, hasta bir çocuğun tedavisi için toplanan bağışların bulunduğu kumbaraların çalınma anı güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Özel güvenlik görevlilerine eğitim

Suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçun bildirilmesi konusunda Genel Kolluk-Özel Güvenlik İşbirliği ve Entegrasyon Projesi (KAAN) uygulaması geliştirme eğitimi düzenlendi. Üç günde toplam bin 654 kişiye eğitim verildi.

Kayıt altına alınsınlar

Yeşilyurt ilçesi Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, motosikletli katı atık toplayanların sayısının hızla artıp kontrolden çıktığını belirterek, çöpleri etrafa saçmaları ve güvenlik zafiyetinin oluşması nedeni özellikle motosikletli kağıt toplayıcıların kayıt altına alınması gerektiğini söyledi.

SGK binası tamamlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Malatya İl Müdürü Tekin Kutlu, Yeşilyurt ilçesi Şeker Fabrikası karşısında yapımı tamamlanan yeni SGK hizmet binasının geçici kabulünün gerçekleştiğini, Nisan ayının sonlarında yeni binada hizmet vermeye başlayacaklarını söyledi.

Virüs aşısı Malatya’da geliştirilecek

Turgut Özal Tıp Merkezi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Bünyesinde Biyogüvenlik Düzey-3 Laboratuvarı açıldı. Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Barış Otlu, laboratuvarda, sadece SARS-CoV-2’ye karşı değil her yıl milyonlarca kişide hastalık oluşturan hepatit virüsleri, influenza virüsleri ile ilgili çalışmaların yürütüleceğini belirterek, tedavisi zor olan bu tür mikroplara karşı savaşmak için kullanılabilecek ilaç, aşı ve tanı kitleri geliştirileceğini söyledi.

SGK İl Müdürü değişti

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Ayten Kara'nın yerine kurumda Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak görev yapan Tekin Kutlu vekaleten atandı.

Esnafa güvenlik uyarısı

Malatya sanayi sitesi esnafı polis tarafından dolandırıcılık ve hırsızlık konusunda uyarılıp, güvenlik kamerasının önemi hakkında bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Bakan'dan ek gösterge mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge düzenlemesiyle önemli bir açıklamada bulundu. Bilgin, "Önümüzdeki haftanın günlerinde Memur-Sen masada olacak, orada müzakere edeceğiz" dedi.

Trafik kazaları kameralarda

Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz aralık ayında 23 ilde meydana gelen ve Kent Güvenlik Sistemi kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Görüntülerde Malatya'da iki kaza yer alırken, kazaların şans eseri ucuz atlatıldığı görülüyor.

Bal-Sen kuruldu

Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Malatyalı Burak Dinçer ve kurucu üye arkadaşlarının ortak çalışmasıyla Ocak 2022'de Ankara merkezli Büro Ailesi Sendikası (Bal-Sen) kurularak çalışmalara başladı.

Pes dedirttiren hırsızlık

Malatya'da bir sağlık kabini önünde hastalar için kullanılan tekerlekli sandalye, kimliği belirlenemeyen iki kişi tarafından çalındı. Kabin önünde yaşanan olay ise güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Sokak hayvanlarına jandarma şefkati

Malatya'nın Yazıhan İlçesi'nde, karda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına güvenlik güçleri yiyecek bırakıyor.