Çağla Haberleri

Çağla Haberleri

Yeniçağa Belediye Başkanı Çağlar taburcu oldu

Bolu'nun Yeniçağa ilçesi Belediye Başkanı Recai Çağlar, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde 12 Mayıs'ta yapılan karaciğer nakli ile sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Kayısı tezgâhlardaki yerini aldı

Lezzeti ve ünü ülke sınırını aşan ve dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da sezonun ilk kayısı çağlası tezgahlardaki yerini alarak 40 TL'den alıcı buldu.

Hayranlarıyla buluştu

Yeşilçam sinema oyuncuları Engin Çağlar ve Meral Konrat, Malatya'da hayranlarıyla buluşarak neşeli dakikalar yaşattı.

Kayısı çağlaları pazarlarda

Malatya'nın meşhur meyvesi kayısının bu yılki ilk çağlalarının hasadı yapılıp, pazarda satılmaya başlandı.

‘Çağları Aşan Söz’

29 Mart - 04 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanacak olan 57. Kütüphane Haftası ‘Çağları Aşan Söz’ sloganıyla,"Pandemi Sürecinde Yayımcılık ve Kütüphanecilik" olarak çeşitli ekinliklerle Malatya'da kutlanıyor.

Türk Dili önemli ve değerlidir

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, '2020 yılının UNESCO tarafından Tonyukuk Yılı olarak ilanı Türklerin en eski yazılı belgelerinden biri olan Tonyukuk Yazıtı'nın değerini göstermesi bakımından önemli olduğunu belirterek, Türk dilinin en eski çağlardan günümüze kadar ne kadar önemli ve meşakkatli yollardan geçtiğini göstermesi bakımından da kuşkusuz önemli ve değerlidir' dedi.

7'nci kitabını çıkardı

Malatya'da Noter olarak görev yapan Fatma Bacara Çağlayan, 'Dileyici' isimli asırları aşan bir aşkın ve dileğin hikayesi kitabını çıkardı.

86 yaşına giren Veli amcaya doğum günü sürprizi

Malatya'da yaşayan 86 yaşındaki Veli Çağlar'a vefa destek grubu üyeleri tarafından sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Pasta ile birlikte polisi kapıda görünce duygulanan Veli amcanın polis ile girdiği diyalog ise gülümsetti.

'Şüheda'nın Sesi'ne yoğun ilgi

Malatya'da gerçekleştirilen 'Şüheda'nın Sesi' programında ilk kez bir araya gelen Şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Şehit Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, Şehit Eren Bülbül'ün kardeşi Çağlar Bülbül ve Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk'ün konuşmaları sırasında duygusal anlar yaşandı.

Bayraklar ve güllerle karşılandılar

Malatya'ya gelen şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, şehit Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, şehit Eren Bülbül'ün kardeşi Çağlar Bülbül ve şehit Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, Türk bayrakları ve güllerle karşılandı.

Şehit yakınları Malatya'da

Malatya Yeşilyurt Belediyesi tarafından şehit yakınlarının katılacağı ’Şüheda'nın Sesi' programı düzenlenecek. Programa Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Şehit Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, Şehit Muhammed Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk, Şehit Eren Bülbül’ün abisi Çağlar Bülbül konuşmacı olarak katılacak.

Üretici endişeli

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan, meyve bağlama döneminde, çağla kayısının soğuk havadan çok etkilendiğini belirterek, “Pazar günü başlayan halen devam eden zirai don tehlikesiyle karşı karşıyayız” dedi.

Kayısı çağlası tezgaha indi

Kayısının bu yıl erken çiçek açtığı Malatya’da kayısı çağlası tezgahlardaki yerini almaya başladı. Pazarcının yüzünü güldüren kayısı çağlasına vatandaşlar ilgi gösterdi.

Kayısıda bereketli bir yıl bekleniyor

Malatya’da özellikle merkeze yakın yerlerde çiçeklenme döneminin ardından çağla dönemine giren kayısı, en meşakkatli sürecini yaşıyor.