'Esnafı siyasete alet etmeyin'

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Kuyuönü ve Tecde Yolu üzerindeki esnafları ziyaret etti. Keskin, esnaflardan kaldırımları işgal etmeyerek hem bitişik komşularının hem de vatandaşın hak ve hukukuna saygı göstermelerini isterken, tüm partilere de çağrıda bulunarak, 'Esnafı siyasete alet etmeyin, siyaseti kendi aranızda yapın' dedi.

'Esnafı siyasete alet etmeyin'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz hafta 9 Mayıs Perşembe ve 10 Mayıs Cuma günü Kuyuönü ve Tecde Yolu üzerindeki esnaflar ziyaret eden MESOB Başkanı Şevket Keskin, bugün de üçüncü kez bölgeye giderek, esnafları ziyaret etti.

'Sorunları çözme gücümüz var'

Başkan Keskin, “Herkes kurallara uyarsa sıkıntı olmaz. Esnafımız kaldırımlarda yaya geçişlerini engellememeli, hem bitişik komşusunun, hem de vatandaşın hak ve hukukuna saygı göstermeli. Esnafımız da komşu esnafının kaldırımı işgal etmesinden şikayetçi. Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırım işgalleri ile ilgili olarak bildirim gönderilmesini ardından esnaflarımızla görüştüm. Sundurmaları kaldırımı kapatan 5-6 tane esnafımız var. Esnafın önünde mutlaka sundurma olacak, ama kaldırımı kapatmamak lazım. Biz hem Büyükşehir Belediyesi ile hemde esnafımızla konuşarak konuyu çözdük. 5-6 tane esnafımız var, onlarda sundurmalarını geri çekecek.” İfadelerini kaydetti. Malatya’da esnafın sorunlarını her zaman çözmeye çalıştıklarını belirten Başkan Şevket Keskin, “Siyasetçilere sürekli sesleniyorum, esnafı siyasete alet etmeyiniz.  Siyaseti kendi aranızda yapın. Biz, ekmeğimizin, nafakamızın peşindeyiz. Gücümüz yettiği kadar esnafımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Kimse endişe etmesin, bizim esnafımızın sorunlarını çözmeye gücümüz var.” dedi.