Esnaf artık o ürünleri satmayacak

Şanlıurfa'da işgal rejiminin ürünlerini satmayarak boykot başlatan esnaf Cengiz Günay, diğer esnafların da siyonist işgal rejimine ait ürünleri boykot etme çağrısında bulundu.

Esnaf artık o ürünleri satmayacak

Türkiye'de işgal rejiminin mallarının boykot edilmesi konusu büyük bir önem kazandı. Özelikle işgal ordusuna destek açıklaması yapan kimi firmalara boykot her geçen gün artıyor.

İşgal rejimine destek veren kimi firmalar, Müslüman halkın uyguladığı boykotu kırmak için ürünlerinde yüzde 70'e varan indirimlere gittikleri görülüyor.

Sosyal medya kullanıcıları, siyonist işgalci firmaların yüzde 70'e varan indirimlerine "demek bu fiyattan da satılabiliyor" diyerek halkı sömürdüklerine dikkat çekiyor.

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde "Helal Dünya Marketleri" adında market açan esnaf Cengiz Günay, siyonist rejimin mallarını satmayarak boykot kampanyası başlattı.

Boykot ile ilgili İLKHA'ya konuşan Günay, "Zarar dahi etsek israil ürünü satmayız." dedi.

Gazze'de yaşanan olaylar bizi gerçekten çok rahatsız ediyor

Günay, "Bu marketi açmamızın sebeplerinden birisi yeme içme hassasiyetimiz olduğumuz için herkesin bu hassasiyete sahip olması için böyle bir market açma gereği duyduk. Yemediğimizi yedirmediğimiz için kimsenin de katkı, kimyasal, domuz katkılı ürünler tüketmemesi için bu marketi açtık. Gazze'de yaşanan olaylar bizi gerçekten çok rahatsız ediyor. Bu konuda elimizden ne gelir diye düşündük. Herkesin kendi elini taşın altına atması açısından biz de bu yönde böyle bir çalışma yapma hissi duyduk. Gazze için ne yapabilirim diyerek insanlara, Müslüman kardeşlerimize bu hassasiyeti duyurmak için elimizden geleni yapmak için çaba sarf edeceğiz." dedi. Boykot çağrısı yapan Günay, "Yahudilerin ürününü boykot etmemiz lazım çünkü Müslüman ülkede yaşıyoruz. Yahudilerin maalesef üzülerek söylüyorum çoğu ürünü marketlerde satılıyor. Bu markette yahudi ürünü dahil hiçbir yabancı ürün bulunmaz. Buradaki ürünün içeriğinde katkı, kimyasal, koruyucu, domuz katkılı ürünler bulunmuyor." şeklinde konuştu.