Ekonomist açıkladı! Altın füze gibi fırlayacak...

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer'in  Altın ve Dolar yorumu 'füze gibi çıkabilir!' oldu.31 Mart yerel seçimlerinin ardından ekonomide yaşanan dalgalanmalar, küçük yatırımcıları ne yöne yatırım yapacaklarını düşündürüyor. Altın nasıl füze gibi fırlayacak?

Ekonomist açıkladı! Altın füze gibi fırlayacak...

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolardaki dalgalanmalar hakkında merak edilen soruları yanıtladı ve küçük yatırımcılara yol gösterdi.

Yüksek enflasyonun alım gücünü düşürmesi endişesiyle hareket eden yatırımcılar için Selçuk Geçer, You Tube kanalında, yatırım araçlarına dair önerilerde bulundu. Ancak aynı zamanda, küçük yatırımcıların kaçınması gereken hataları da belirtti.

Dalgalı piyasaların yarattığı belirsizlik, milyonlarca yatırımcının kafasını karıştırmış durumda. Döviz kurlarına güvenmekte zorlanan yatırımcılar, uzmanlardan gelen uyarıları dikkate alıyorlar. Son uyarı ise ekonomist Selçuk Geçer'den geldi.

Seçim süreci ve sonrasındaki gelişmeleri değerlendiren Selçuk Geçer, bayram tatiline rağmen doların 32 TL'nin üzerinde fiyatlanmasını beklediğini ve doların düşüşünü beklemenin hata olacağını dile getirdi.Ekonomist açıkladı! Altı füze gibi fırlayacak...

Önümüzdeki günlerin turizm ve ihracat sezonu olduğuna dikkat çeken Geçer, doların roket gibi, füze gibi fırlayabileceğini ve bu durum karşısında yatırımcıların şaşkınlık yaşayabileceğini ifade etti.

Geçer, Merkez Bankası'nın 2024 sonu dolar beklentisinin 40 TL olduğunu hatırlatarak, bu rakamın üzerine çıkabileceğini belirtti. Ayrıca, doların ve gram altınının daha da yükseleceğini öngördü. Euro ve Sterlin'in de sabit kalmayacağını ve yükseleceğini vurgulayan Geçer, bu durumun ülke ekonomisi için önemli olduğunu kaydetti.

Uzun vadede ons altının 3 bin dolara kadar yükselebileceğini de belirten Selçuk Geçer, enflasyon etkisiyle bu seviyelere ulaşılabileceğini söyledi. Ancak kısa vadede altında bir geri çekilme olabileceğini de ekledi.(İttifakgazetesi.com)