Depremzede esnaf ilk yağışta battı!

MTSO Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, kentte etkili olan sağanak yağışın konteynerlerde konteyner iş yerlerine zarar verdiğini, bu durumun, konteynerlerin plansız bir şekilde gelişi güzel konulmasından ve işyerlerinin alt ve üst yapı ihalelerini yüksek fiyatlarla alan belediye şirketleri, bir çivi dahi çakmamasından kaynaklı olduğunu söyledi. 

Depremzede esnaf ilk yağışta battı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AFAD ve Meteoroloji 72 il için sarı ve turuncu uyarılarda bulunmuştu.  Bu şehirlerarasında bulunan Malatya’da cumartesi akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkilemişti. 6 Şubat’ta yaşanan depremlerde iş yerleri yıkılan esnaflara verilen konteyner iş yerleri de yağıştan nasibi aldı. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu,kentte etkili olan sağanak yağışın konteynerlerde konteyner iş yerlerine zarar verdiğini, bu durumun alt ve üst yapı ihalelerini yüksek fiyatlarla alan belediye şirketlerinden kaynaklandığını öne sürdü.

Esnaf kara kışı nasıl geçirecek

Sadıkoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Şehrimizde gece boyu devam eden fırtına ve gün içinde yağan yağmur konteyner iş yerlerine zarar verdi. İş yerleri zarar gören esnafımızı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Plansız bir şekilde gelişi güzel konulan #konteyner işyerlerinin alt ve üst yapı ihalelerini yüksek fiyatlarla alan belediye şirketleri, bir çivi dahi çakmadı. Elektrik kablolarını açıkta bırakarak, felakete davetiye çıkartmak nasıl bir aklın ürünüdür? Mevsimin ilk yağışında konteynerleri su alan, ürünleri ıslanan esnafımız kara kışı nasıl geçirecek?” diye sordu.