Denizli ısınacak!

Denizli ve çevresinde yarından itibaren yükselmeye başlayacak olan sıcaklıkların, mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerine çıkacağı belirtildi.

Denizli ısınacak!

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; geçen hafta bölgede yer alan Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak illerini etkileyen yağışlı ve serin havanın etkisini kaybederek, yerini sıcak ve yağışsız bir havaya bırakacağı tahmin ediliyor. Bölge genelinde mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyreden hava sıcaklıklarının, hafta sonunda artmaya başlayarak, önümüzdeki hafta ortasına kadar 3 ila 6 derece mevsim normalleri üzerine çıkması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde il merkezlerimizde beklenen en yüksek sıcaklıkların Afyonkarahisar’da 27-31, Denizli’de 33-37 ve Uşak’ta ise 29-33 derece aralıklarında olacağı tahmin ediliyor.

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları, dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi. Yarından itibaren beklenen yüksek hava sıcaklıklarının 05 Haziran 2024 Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren mevsim normallerine dönmesinin beklendiği kaydedildi.