Çiftçilere çapa motoru verildi

Arguvan ilçesinde faaliyet gösteren SS. Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Köyleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi tarafından hazırlanan proje ile köylerin ihtiyaçlarını görmek üzere 10 adet çapa motoru Kooperatif üyelerine teslim edildi.

Çiftçilere çapa motoru verildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

SS. Kömürlük, Kuruttaş, Güngören, Alhasuşağı, Çakmak, Gökağaç ve Çobandere Köyleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi olağan genel kurulunu Atmalılar İlköğretim Okulunda yaptı. Genel kuruldan sonra Atmalılar Kooperatifi tarafından hazırlanan proje ile alınan 10 çapa motorunu Atma köylerinde yaşayan Kooperatif ortaklarına teslim edildi. 
Atmalılar Kooperatifi ve Atmalılar Derneği Başkanı Mehmet Ali  Başıböyük çapa motorlarını tesliminde yaptığı konuşmada "Köy Koop Denizli Bölge Birliği, SS Denizli Bölgesi kalkındırma ve diğer tarımsal amaçlı Kooperatifler birliği Başkanı Mehmet Varol’un Malatya’ya gelerek İl tarım Müdürlüğünü ziyaret ettikten sonra il Tarım Müdürlüğünden şu an  aramızda bulunan Ahmet Altıparmak ile bizleri depremde dağıtım ve sosyal çalışmalarımızı sürdürdüğümüz çadırda ziyaret etmesiyle projeye başladık. Daha sonra Prof. Dr. Selahattin Kumlu, Eğitim koordinatörü Mehmet Varol, Ahmet Altıparmak ve Fatih Titrinli ile Atma Köylerini gezerek  bölgede yapılan çalışmaların sonucunda 15 Ağustos itibari hazırlanan proje kısa sürede gerçekleşti. 10 Adet Motor Atma köylerimizde ihtiyaç duyulan köylilerin işlerinde de kullanılacak. Bölgenin dağlık olması nedeniyle çapa motorlarına büyük ihtiyaç vardı. Bu ihtiyacı karşılıyoruz" dedi. 
Atma köylerini ihtiyaç duyulan Çapa motorlarına kavuşturan Malatya İl tarım kooperatiflerden sorumlu Ahmet Altıparmak’a, Fatih Titrinliye, Mehmet Varol’a, Prof. Dr. Selahattin Kumluya, İfakat Gürkan’a ve, Taral çapa motorları Malatya temsilcisi Ziraat Mühendisi Tamer Çalhan’a ve ekibine teşekkür eden Atmalılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Başıböyük "Atma köyleri olan Güngören, Kömürlük, Alhasuşağı, Gökağaç, ve Şotik köylerine dağıtımı yapılan çapa motorlarının kooperatif üyeleri ve köylülerin ortak kullanımı amaçlıyoruz" diye konuştu.
Daha sonra Çapa Motorları Köylerde bulunan kooperatif ortaklarına teslim edildi.