Çarşıda alan genişletilecek

AK Parti Malatya milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya Çarşı Merkezi'nde Fore kazık ve zemin güçlendirme çalışmaları devam ettiğini ifade ederek, Çarşı Merkezi'nde hafriyat kaldırma alanlarının genişletilmesi, kazı çalışmalarının hızlanması ve termin sürelerinin azalması yönünde görüşmeler gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Çarşıda alan genişletilecek

Ölmeztoprak, Malatya Merkez Çarşısında çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, “Tarihi dokusu, kültürü ve mimarisi ile Malatya ekonomisinin kalbi çarşı merkezimizde devam eden çalışmalar hakkında şantiye alanımızda sorumlularımızdan bilgiler aldık. Ayrıca bilgilendirmeler doğrultusunda çalışmaların hızlanması adına gerekli görüşmeleri Bakanlık, Valilik ve Müdürlükler düzeyinde gerçekleştirdik” dedi.
Ölmeztoprak, “Gerçekleştirdiğimiz görüşmelerimizde, Çarşı Merkezi'nde çalışılan projenin Malatya Valiliği-Fuzuli Caddesi-Niyazi Mısri-Çevre Yolu alanlarında genişletilmesi için yürütülen çalışmaları değerlendirdik. Çarşı merkezimizde yapılacak 200.000 metre kare otopark alanının yapımı hakkında bilgiler aldık” diye konuştu.
Malatya Çarşı Merkezi’nde Fore kazık ve zemin güçlendirme çalışmaları devam ettiğini ifade eden Ölmeztoprak, “Çarşı Merkezi'mizde hafriyat kaldırma alanlarının genişletilmesi, kazı çalışmalarının hızlanması ve termin sürelerinin azalması yönünde görüşmeler gerçekleştirdik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan'a Malatya'mıza olan destekleri için şükranlarımızı sunuyor, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn @mehmetozhaseki ve kıymetli ekibine teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Çarşıda alan genişletilecek
Çarşıda alan genişletilecek
Çarşıda alan genişletilecek
Çarşıda alan genişletilecek