'Büyük bir çaba gösteriyoruz'

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Şire Pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Valilik Binası ve Saray Mahallesi inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.

'Büyük bir çaba gösteriyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vali Ersin Yazıcı, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra ağır tahribat alan Malatya’da büyük oranda yıkılan kent merkezinde yerinde dönüşüm esas alınarak gerçekleştirilen ve yapımı devam eden, Şire Pazarı, Bakırcılar Çarşısı, Valilik Binası ve Saray Mahallesi inşaat alanlarında incelemelerde bulundu. Vali Yazıcı, TOKİ tarafından projelendirilen, "Kent Meydanı Projesi" kapsamında Saray Mahallesi 1.Etap'ta 594 konut, 493 dükkan ve 256 ofislerin inşaat alanlarını gezdi.

Malatya'da Yeni Bir Kent Meydanı Yükseliyor!

Emlak Konut tarafından yaptırılan Şire Pazarı inşaatında incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alıp, inşaatı süren Valilik Binası inşaat alanını da gezdi.

Malatya'da Yeni Bir Kent Meydanı Yükseliyor!

Vali Ersin Yazıcı; deprem sonrası ilimizde ticari hayatın yeniden canlanmasında önem arz edecek TOKİ Konut İdaresi Başkanlığı tarafından projelendirilen ve inşa sürecinde olan, “Kent Meydanı Projesi” kapsamındaki Saray Mahallesi 1.Etap 60 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek 594 adet konut, 493 adet dükkan ve 256 adet ofis inşaat alanında yüklenici firmadan bilgi aldı.

Malatya'da Yeni Bir Kent Meydanı Yükseliyor!

Kent Meydanı projesinin tamamlanması için tüm yetkililerin büyük bir çaba gösterdiklerini belirten Vali Yazıcı, projenin tamamlanmasıyla birlikte Kent Meydanı alanını en kısa sürede vatandaşların istifade edebileceği bir şekilde hizmete açacaklarını belirtti.

Malatya'da Yeni Bir Kent Meydanı Yükseliyor!

Vali Ersin Yazıcı, Saray Mahallesi Projesi incelemesinden sonra Kışla Caddesi esnafını ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinledi.