Bayram tatili 9 gün mü olacak?

Ramazan Bayramı 10-11-12 Nisan tarihlerine denk geliyor. Ancak milyonlarca çalışanın aklındaki soru belli... Çalışanlar sadece 8 Nisan 2024 Pazartesi izin alarak 9 gün tatil yapabilecek. Resmi makamlardan açıklama gelmese de turizm sektöründe hazırlıklar 9 gün tatil beklentisi ile başladı.

Bayram tatili 9 gün mü olacak?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Turizmde Ramazan Bayramı tatili hazırlıkları başladı. Ramazan Bayramı bu yıl 10 Nisan Çarşamba gününe denk geliyor. Turizmciler, 8 Nisan'ın tatil edilmesini ve bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasını talep ediyor. Sektör temsilcileri, kararın erken açıklanmasının sektör için olumlu olacağının altını çiziyor.

Bayram tatili 9 gün mü olacak?

Halk TV'de yer alan habere göre,Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), bayram tatili ile ilgili kararın erken açıklanması için çağrı yaptı. TÜRSAB Başdanışmanı Hamit Kuk, bu tür tatillerin önceden belirlenmesinin turizmcilerin daha iyi plan yapmasını sağladığını belitti.

14 Nisan'a kadar tatil 

Hükümetin erken davranmasını umduklarını belirten Kuk, Bayram Tatili'nin 9 gün olması durumunda 6 Nisan'dan 14 Nisan'a kadar tatil süreci ortaya çıkacağını ifade etti.

Bayram tatili 9 gün mü olacak?

Önceki yılın yüzde 10 üzerinde

Hükümetin erken davranmasını umduklarını belirten Kuk, Bayram Tatili'nin 9 gün olması durumunda 6 Nisan'dan 14 Nisan'a kadar tatil süreci ortaya çıkacağını ifade etti. Avrupa pazarından çok güçlü rezervasyon talebi aldıklarını belirten Kuk, 2024 yılını önceki yılın yüzde 10 üzerinde tamamlayacakları öngörüsünde bulundu.