Başkan Doğan gençleri mutlu günlerinde yalnız bırakmadı

Merkezefendi Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel olarak hazırlanan kitapların lansmanı ile resim ve öykü yarışmasının ödül töreni Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan'ın katılımıyla Merkezefendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Başkan Doğan gençleri mutlu günlerinde yalnız bırakmadı

Kültür ve sanatın merkezi Merkezefendi’de etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Merkezefendi Belediyesince 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel düzenlenen, Merkezefendi’de ikamet eden 14-18 yaş arası gençlerin katıldığı ‘Meşale Atatürk Gençliğinin Elinde’ ismiyle gerçekleştirilen resim ve öykü yarışmasının ödül töreni Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yarışmada her iki branşta en başarılı üç katılımcıya bisiklet hediye edildi. Merkezefendi Belediyesi Kültür Yayınlarınca kitap haline getirilen, Doğaçlama Şiir Atölyesi’nde eğitim gören 22 öğrencinin yazdığı ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüzüncü Yılında Genç Şiirin Özgür Çığlığı’ şiir kitabının ve Merkezefendi Belediyesi Sanat Merkezi’nde verilen Akademik Resim Kursları’nda eğitim almış gönüllü gençlerin çizgi-roman türünde özgün çalışmalarının ve eskizlerinin yer aldığı ‘Çizgi Dünyalardan Genç Öyküler’ kitabının lansmanları yapıldı.

“Öğrencilerimizi yürekten kutluyorum”

Sanat ve sanatçının her zaman yanında olduklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Cumhuriyet coşkusunu ilçemizde ve şehrimizde sizlerin paydaşlığıyla birlikte yaşatmaya devam ediyoruz. Merkezefendi’de ve Denizli’mizde yaşayan gençliğin bütün hayatını kolaylaştıracak etkinlikleri ve projeleri birlikte gerçekleştiriyoruz. Sizlerden aldığımız güç ve destekle de her geçen yıl büyüyerek devam ediyoruz. Sanatın olduğu her yerde var olmaya devam ediyoruz. Biz istiyoruz ki gençlerimiz; şiir okusun, resimler yapsın, tiyatroya gitsin, konserlere gitsin ve festivallere katılsın. Bu anlayış ile de gençlerimizin her zaman yanındayız. Yarışmamıza katılan tüm gençlerimizi, çizgi roman ve şiir kitabı yazan öğrencilerimizi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.