Bakan Özhaseki'den şehit ailesi ile ilgili açıklama!

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in depremde evi yıkılan ailesine isterlerse rezerv alanında, isterlerse de yaşadıkları mahallede yapımına başlanılan konutlardan vereceklerini ifade etti. 

Bakan Özhaseki'den şehit ailesi ile ilgili açıklama!

Bakan Özhaseki, şehitlerin emanetlerine, geride kalanlarına sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek, "Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in  ailesinin tercihleri doğrultusunda isterlerse rezerv alanda konutumuz hazır, oradan vereceğiz; isterlerse Bakanlığımızın projesi kapsamında yaşadıkları mahallede yapımı başlayan konutlarımızı 1 ay gibi bir sürede bitirip oradan vereceğiz" dedi. 

Özhaseki sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraşlı şehidimiz Müslüm Özdemir’in değerli ailesi, bin yılın afetinden sonra kendilerine tahsis edilen konteyneri kendi istekleriyle depo olarak kullanma kararı alarak çadırda ikamet etmeye başlamış. Şehidimizin ailesinin tercihleri doğrultusunda isterlerse rezerv alanda konutumuz hazır, oradan vereceğiz; isterlerse Bakanlığımızın projesi kapsamında yaşadıkları mahallede yapımı başlayan konutlarımızı 1 ay gibi bir sürede bitirip oradan vereceğiz. Şehitlerimizin emanetlerine, geride kalanlarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Rabbim tüm şehitlerimizi, cennetinde Peygamber Efendimize komşu eylesin. Kahraman askerlerimize bir kere daha Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.