Bağımlılıkla mücadelemiz sürüyor

Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, bağımlılıkla mücadele noktasında etkin bir rol aldıklarını söyleyerek 'Bağımlılıkla Mücadele Merkezi'ni hayata geçireceklerini ve gençlerin her şartta yanında olduklarının altını çizdi.

Bağımlılıkla mücadelemiz sürüyor

Sporla, sanatla, kültür ilgilenen sağlıklı bir toplum için büyük gayret sarf eden Şeniz Doğan, Denizli’nin Türkiye’de suç oranı en yüksek ikinci il olduğuna dikkat çekti. Bağımlılığın küçük yaşlara düştüğü bu dönemde genel yönetime olduğu kadar yerel yönetimlere de büyük sorumluluk düşüyor. 5 yıllık süre içerisinde sanattan spora, eğitimden sağlığa Merkezefendi’de birçok projeye imza atıldı.

Geleceğimizin teminatı olan gençleri hiçbir şekilde yalnız bırakmayan ve onlarla her zaman yan yana olan Şeniz Doğan, yeni dönemde Bağımlılıkla Mücadele Merkezi projesini ilçeye kazandırmak istiyor. Bağımlılıkla mücadelede kararlı adımlarla ilerleyen ve planlarını bu doğrultuda gerçekleştiren Doğan, Merkezefendi’yi en güvenilir ve en yaşanabilir ilçe konumuna getirmeyi amaçlıyor.Bağımlılıkla mücadelemiz sürüyor

“Gençlerimizin hep yanında olacağız”

Hizmete açılacak olan merkezin, bağımlılıkla mücadelede hizmetlerin daha etkin ve erişilebilir olmasına katkıda bulunacağını belirten Doğan, “Geçtiğimiz aylarda TUİK verileri açıklandı. Üzülerek söylemeliyim ki Denizli suç oranının en yüksek olduğu 2. il. O zaman iş başa düştü. Bağımlılıkla mücadelemiz farkındalık oluşturma süreciyle başlayarak profesyonel desteklerle devam edecek. Psikologlar, psikiyatristler, bağımlılık uzmanlarıyla bu süreçte ihtiyaca uygun tedavi planları oluşturacak, sağlıklı alışkanlıklar ve etkinliklerle gençlerimizin hep yanında olacağız” dedi.