Avrupa'da yılın AVM'si seçildi

Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin 14. kuruluş yıl dönümü kutlandı. Malatya Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, Malatya Park AVM'nin Avrupa'da yılın AVM'si seçildiğini ifade etti.

Avrupa'da yılın AVM'si seçildi

Malatya Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, yakın zamanda Malatya Park’ı borsa da halka arz edeceklerinin müjdesini de verdi.
Malatya’nın tek Alışveriş ve Yaşam Merkezi olan Malatya Park, 14. kuruluş yıldönümünü kutluyor. AVM Fuaye alanında gerçekleşen yıldönümü kutlamasında Malatya Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve çok vatandaş katıldı.
Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir’in açıklamaları şöyle:  “Türkiye’de gerçekten kolektif çalışma örnekleri çok azdır. Allah nazardan korusun 20 yıldan beri ortaklarımızın hep hukukunu koruduk, onlara karşı adaletli davrandık.”

Malatya’nın 6 Şubat’ta yaşanan depremlerde büyük yara aldığını dile getiren  Başdemir, Malatya’yı eskisinden daha güçlü bir şehir haline getireceklerini dile getirdi. 14 yıl önce Malatyalıların hizmetine giren Malatya Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin her ay ortalama bir milyon ziyaretçiyi ağırladığını kaydeden Adnan Başdemir,   Malatya Park AVM’nin, Avrupa’da yılın AVM’si seçildiğini ifade etti.

33 ortakla kurulan Malatya Girişim Grubu’nun yakın zamanda yanına 33 bin ortak daha ekleyecekleri müjdesini de veren Başdemir, “Biz çok yakın bir zamanda Malatya Girişim Grubu’nu Malatya Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı şekline dönüştüreceğiz. Bunun sonrasında ise borsa da halka arz edeceğiz. İsteyen tüm hemşerilerimiz veya Türkiye’nin diğer şehirlerinde yaşayan herkes Malatya Girişim Grubuna ortak olabilecek” şeklinde konuştu.
Başdemir, bundan sonra Malatya ve Türkiye’nin birçok değişik yerinde de yeni projelere imza atacaklarını ifade etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da 14. yılını kutlayan Malatya Park’ı kutladı. Deprem sonrası özellikle Malatya Park’ın kapılarını depremzedelere açtığını ve önemli bir işlev gördüğünü kaydeden Gürkan, “Sadece AVM ile değil yanında bulunan otel, işyerleri ve konut projeleri ile de Malatya Girişim Grubu kentimizin ekonomik gelişimine de büyük destek vermiştir. Bu tesislerin kentimize kazandırılmasında emeği olan herkesi kutluyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokolün yanı sıra Girişim Grubu Ortakları ve AVM mağaza çalışanları ile 14. yıl pastası kesildi.

Avrupa'da yılın AVM'si seçildi
Avrupa'da yılın AVM'si seçildi
Avrupa'da yılın AVM'si seçildi
Avrupa'da yılın AVM'si seçildi
Avrupa'da yılın AVM'si seçildi
Avrupa'da yılın AVM'si seçildi