'Arguvan'ın yanında olacağız'

Arguvan Dostluk Şöleni türkü festivalini aratmadı. CHP Arguvan tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan il başkanı Barış Yıldız, 'Arguvan'a fitne tohumları atmak isteyebilirsiniz ama Arguvan toprağında fitne yeşermez' diyerek bağımsız aday Mehmet Kızıldaş'a gönderme yaptı. Dostluk Şöleni'ne katılan CHP İstanbul Milletvekili ana ocağı Arguvan'da türkülere eşlik etti, halaylar çekti. Gökçek 'ana ocağım' dediği Yukarı Sülmenli'ye giderek dede evini de ziyaret etti. 

'Arguvan'ın yanında olacağız'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Arguvan Dostluk Şöleni önceki gür Abdal Musa Kültür Derneği’nde gerçekleşti. Dostluk şölenine CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, İl Kadın kolları Başkanı Nezahat Aydın, Arguvan ilçe başkanı Ekber Aslantürk, CHP Arguvan Belediye Başkan Adayı Ersoy Eren, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda Arguvanlı katıldı.

Seçim çalışmalarına dostluk şöleni için bir günlük ara verdiklerini belirten CHP Arguvan Belediye Başkan Adayı Ersoy Eren, Arguvan’da her mahalleye, mezraya gittiklerini ve binlerce Arguvanlı’yla görüşerek seçim çalışması yürüttüklerini belirtti.
Arguvan’ı kin ve nefretten uzak tutmak istediklerini söyleyen Eren bugüne kadar Arguvan’a yaptığı hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba’ya teşekkür etti.

“Türbelerimizin Üstüne Yemin Ettirerek Oy Topluyorlar”

Adil bir seçim süreci yürütülmediğinden de bahseden CHP Arguvan Belediye Başkan Adayı Eren, “Belediyenin imkanlarıyla, bütçesiyle seçim çalışması yapanlara, dini istismar ederek gittiği köylerde türbelerimizin üstüne yemin ettirerek oy toplayanlara, köy odasında kullanılması için belediye imkanlarıyla panel verdiği vatandaşın CHP’yi destekleyeceğini öğrenince panellerini söktürenlere, belediye işçilerini tehdit edenlere, deprem zamanı Veli Ağbaba ve hayırseverler tarafından dağıtılan erzak paketlerini şimdi seçim rüşveti olarak kullananlara karşı bir mücadele veriyoruz. Ama biliyoruz ki Arguvan bu düzene prim vermeyecek ve 31 Mart akşamı yine CHP’nin kalesi olacak” dedi.

' Arguvan'ın yanında olacağız'

“Fitne Tohumları Atmak İsteyebilirsiniz Ama Arguvan Toprağında Fitne Yeşermez”

Dostluğun Arguvan’a çok yakıştığını belirten il başkanı Barış Yıldız aday gösterilmeyince Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan Kızıldaş’ı eleştirerek, “Birileri ‘Arguvan vesayete dur diyecek’ pankartları asmış Arguvan’a. Arguvan’da asıl vesayet sizsiniz. Biz size hiç bir şey yapmadık. Siz kendi kendinizi bitirdiniz. Biz isterdik ki kendisinden sonra gösterilen adayın elini havaya kaldırıp, partilerine davalarına sahip çıksınlar. Ama maalesef Arguvan’da bunu yapmadılar ve giderken hafızalarımızda kötü yer bıraktılar. Kinlerine, hırslarına yenik düştüler ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Arguvan’a Arguvanlı’ya ihanet ettiler. Kim ne derse desin burası Arguvan. Arguvan’a fitne tohumları atmak isteyebilirsiniz ama Arguvan toprağında fitne yeşermez.” İfadelerini kullandı. Yıldız’ın sözleri davetlilerden büyük alkış aldı.

' Arguvan'ın yanında olacağız'

“Chp’li Belediyelerimizle Arguvan’ın Yanında Olacağız”

Arguvan’ın ana ocağı olduğunu söyleyen İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, “Arguvan’a yapılanlar Arguvan için yapıldı, CHP için yapıldı. Kimse kendine güvenmesin. CHP varsa varız. Ben ne zaman ‘beni partim vekil yapmadı ben kendim oldum, yine çıkar yine olurum’ dersem beni Arguvan’a sokmayın’ dedi.
Milletvekili Gökçek açıklamalarına şu sözlerle devam etti;
“Benim de partimizin de en çok Arguvan’a borcu var. Çünkü Arguvan hiçbir zaman Cumhuriyet Halk Partisi’ni mahcup etmedi. 6 Şubat’ta maalesef tüm Türkiye olarak büyük acılar yaşadık, kayıplar verdik. O günlerde herkesin imdadına CHP’li belediyeler yetişti. Biz çadırları saklamadık, bir kaşık çorbayı esirgemedik. Şimdilerde Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgelerine giderek ‘Oy yoksa hizmet de yok’ diyerek depremzedeleri tehdit ediyor. İşte biz bu düzene geçit vermeyeceğiz. Bu düzenin altını dolduranlara fırsat vermeyeceğiz. Arguvan her zaman olduğu gibi partisine, CHP’ye sahip çıkacak bizde tüm belediyelerimizle Arguvan’ın yanında olacağız. Bunun sözünü ben sizlere veriyorum. Ben Arguvan’dan ayrılırken içim rahat ayrılıyorum çünkü çocukluğumu, gençliğimi geçirdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’ni Ersoy başkanıma ve Arguvan’a emanet ediyorum. Ve eğer bir gün karşınızda dersem ki ‘Beni CHP milletvekili yapmadı, ben kendim vekil oldum yine çıkarım yine olurum. İşte Ogün beni Arguvan’a sokmayın.” 
İstanbul’da televizyon programında olduğu için CHP Arguvan Dostluk Şöleni’ne katılamayan Veli Ağbaba haftaya Arguvan’da olacağını belirtti. Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, Çankaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Can Güner ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel’de gönderdiği mesajlarla Arguvan’ın yanında olduklarını ve tüm imkanlarıyla Malatya’ya ve Arguvan’a destek olacaklarını ilettiler.
Dostluk Şöleni yerel sanatçılar Özge-Andaç Berktaş, Murat Yalçınkaya, Hıdır Göksu ve Fatma Şahin’in türküleri eşliğinde milletvekili Gökçek ve davetlilerin halaylarıyla devam etti. 
İstanbul Milletvekili Ali Gökçek Belediye Başkan Adayı Ersoy Eren’in seçim ofisini ziyaret ettikten sonra taziye ziyaretlerinde bulundu. Milletvekili gökçek son olarak ‘ana ocağım’ dediği Yukarı Sülmenli mahallesine giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Dede evini gören ve bahçesini gezen milletvekili Gökçek duygusal anlar yaşadı.