Arguvan Belediyespor, 3. Grup'ta

TFF 3. Lig'de 2022-2023 Futbol Sezonu grup kura çekimi yapıldı. Bu yıl 3. Lig'e yükselen Arguvan Belediyespor, TFF 3. Lig 3. Grup'ta mücadele edecek.

Arguvan Belediyespor, 3. Grup'ta

TFF 3. Lig'de 2022-2023 Sezonu grupları kura çekimi, bugün TFF'nin Riva'daki idari merkezinde yapıldı. Orhan Saka Salonu'nda gerçekleşen kura çekimi; Türkiye Futbol Federasyonu 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın tarafından gerçekleştirildi. Törene kulüp başkanları ve temsilcileri katıldı.

Sezon 3-4 Eylül’de başlayacak

2022-2023 sezonunda 53 takımın mücadele edeceği TFF 3. Lig'de, 1 ve 3. Grup 18'er, 2. Grup ise 17 takımla oynanacak. Yeni sezon 3-4 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve normal sezon 29 Nisan 2023'te sona erecek. 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can, törende yaptığı konuşmada, birlik beraberlik ve fair play içinde bir sezon dileğinde bulundu. Can, "Biraz önce 2. Lig gruplarının kura çekimini gerçekleştirdik, şimdi de 3. Lig gruplarının kura çekimi için karşınızdayız. İnşallah birlik ve beraberlik içinde güzel bir sezon geçiririz. İçinizden gelen birisi olarak sorunlarınızı biliyorum. Sizin dertleriniz bizim dertlerimizdir. İnanın 15 gündür inanılmaz mesai harcıyoruz. Sayın Başkanımız Mehmet Büyükekşi alt liglere büyük önem gösteriyor. Buradan şu müjdeyi verebilirim, geçen seneki ücretler revize olacak. 4'er takım düşecekti, 3'er takım olarak değiştirdik. TFF yönetimi olarak kulüplerimizle iş birliği içerisinde, güven, adalet, şeffaflık ilkesiyle hareket edeceğiz. Çözüm odaklıyız. Alt ligleri hep beraber daha iyi noktalara getireceğimize inanıyoruz." dedi. 

Arguvan Belediyespor’un rakipleri

TFF 3. Lig 1. Grupta yer alan takımlar; 68 Aksaray Belediye Spor, Akhisarspor, Arguvan Belediye Spor, Artvin Hopaspor, Bergama Belediyespor, Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş., Bursa Yıldırım Spor, Büyükçekmece Tepecik Spor A-Ş., Çankaya Futbol Kulübü, Efeler 09 Spor Futbol Kulübü, Erbaaspor, Fatsa Belediyespor, Kepez Belediye Spor, Muş 1984 Muş Spor, Niğde Anadolu Futbol Kulübü, Osmaniyespor Futbol Kulübü, Sapanca Gençlik Spor, Siirt İl Özel İdaresi Spor. 

Bakmadan Geçme