Arapgir'de hedef 3. Lig

Bölgesel Amatör Futbol (BAL) liginde Malatya'yı temsil eden Arapgirspor, 3 Lig'e yükselmek için oynanacak play-off'a karşılaşmalarına katılmak için Kayseri'ye gitti. Arapgirspor'da tek hedef 3. Lige yükselmek. 

Arapgir'de hedef 3. Lig

Bölgesel Amatör Futbol (BAL) ligi ekiplerinden Malatya Arapgirspor, 3. Lig’ çıkmak için Kayseri’de Play-Of mücadelesi verecek. Kulüpten yapılan açıklamada, “Play-off müsabakaları için giderken ilimizde bir otobüs dahi yetkili mercilerden bulamıyorsak bu hepimizin ayıbı’ ifadeleri kullanıldı. 

Hepimizin ayıbı

Kayseri seyahati öncesinde kulüpten yapılan açıklamada, “06.02.2023 tarihinde yaşamız olduğumuz acı deprem felaketinden sonra yaralarımızı sarmaya başladığımız bu dönemde, kendimizi Arapgir Spor Kulübü olarak çok yalnız hissediyoruz. Evet, deprem felaketinden geçtik doğru hatta futbolcularımız bizzat kendileri depremi yaşadılar.  Transfer ettiğimiz sporcuların çoğu da deprem bölgesinden geldiler ama hayat devam ediyor ve devam etmeli. Bu şehir yeniden küllerinden doğmalı. Biz Arapgir Spor Kulübü olarak depremin acı izlerini silmek için 3.Lig Play-off elemelerine elimizdeki kısıtlı imkanlarla katılmaya çalışıyoruz. Oynayacağımız play-off elemelerinde belki Arapgirspor’umuzu tarihinde ilk kez Profesyonel Futbol Kulübü yapacağız. Bizim bu elemelere katılmamızın en büyük sebebi ilçemizi ve Malatya’mızı tekrar ayağa kaldırmak ve şehrimize moral desteği sağlamaktır. Biz bu play-off kamp sürecinde tüm çalışmaları, sporcuların maaşlarını, malzemelerini konaklama, yiyecek ve ulaşım giderlerini elimizdeki kısıtlı imkanlarla sağladık. Ancak bu süreçte çok yalnızlaştırıldık. İlimizde bir yetkili merci bile takımımıza başarı dileklerinde dahi bulunmadı. Unutulmamalıdır ki futbol bir ilçenin ve ilin en önemli tanıtım kanalıdır. Futbol şehirlerin aidiyet duygusunu güçlendiren en önemli birleştirici etkenlerden biridir. Malatya'mızın 3.profesyonel futbol takımı olma yolunda ilerlerken herkesin artık taşın altına elini koymasını bekliyoruz. Bugün biz Kayseri'ye play-off müsabakaları için giderken ilimizde bir otobüs dahi yetkili mercilerden bulamıyorsak bu hepimizin ayıbıdır. Biz yine de elimizdeki tüm imkanları kullanarak bu gençlerle inandığımız yolda şampiyonluk için mücadele vereceğiz, çünkü biz Arapgirspor olarak bir söz verdik mi sözümüzden asla dönmeyiz.  Az ve öz kaynaklarımızla gururumuzla alnımızın akıyla siz yanımızda olmasanız da sizler futbolu sevmeseniz de çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirip  ilçemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Sessizce gidip kupayla döneceğiz” açıklamasında bulunuldu.