Altun yeniden seçildi

TFF 3.Lig ekibi Arguvan Belediyespor'da olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Mavi beyazlılarda, eski kulüp başkanı Cemal Altun yeniden kulüp başkanlığına seçildi.

Altun yeniden seçildi

Geçen sezon Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nden (BAL) TFF 3.Ligi’ne yükselen ve geleceği uzun süredir belirsizliğini koruyan Arguvan Belediyespor, olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Arguvan Turnam İlgezdi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında kulüp başkanı Cemal Altun bir kez daha kulüp başkanlığına seçilerek, güven tazeledi. 

Boş hayaller süreci uzattı

Yeni Malatyaspor'un 1.Lig'e düşmesinin ardından gözler Arguvan Belediyespor'a çevrilmişti. Cengiz Günaydın ve Özgür Karakoç Malatya'ya gelerek bir dizi görüşmeler gerçekleştirmişti. Arguvan Belediyespor'un genel kuruldan sonra isminin Malatya Arguvanspor olarak değiştirilerek, bu isimle 3.Lig'de mücadele edeceği, sonrasında isminin Malatyaspor olarak değiştirileceği bildirilmişti. Gerçekleştirilen görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadığı ve birleşmenin gerçekleşmeyeceği belirtilmişti. Yapılan görüşmeler sonrası Günaydın ve Karakoç şehirden ayrılırken, iddialı açıklamalar yapmışlardı. Birleşme süreci ve projeler boş çıkarken, Arguvan Belediyespor zaman kaybına uğradı. 

Tesis için yer arıyorlar

Arguvan Belediyespor ile ilgili Malatya Arguvanspor olma ve Malatya futbolunun yeni kurtuluşu olarak ortaya atılan iddia ve söylemler tamamıyla boşa çıkarken, kulübün bundan sonra nasıl bir süreç izleyeceği merak konusu oldu. Mavi beyazlıların süreçten dolayı sezona geç başlaması bir yana maçları nerede oynayacağı ve şehir merkezinde nerede kalacağı da netlik kazanmadı.  Arguvan ekibinin maçlarını Yeşiltepe Stadı’nda oynaması beklenirken, tesis için yer aradığı öğrenildi.

Haber Merkezi

Bakmadan Geçme